Wpis z mikrobloga

Mireczki, proszę o pomoc!
Jestem w trakcie robienia pracy magisterskiej. Temat to zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości w obszarze magazynu części zamiennych w UR.
Korzystam z Unity. Ale kompletnie mi to nie wychodzi. Wgrałam silnik Vuforia, wrzuciłam zdjęcie maszyny i nie mam pojęcia jak to dalej pchnąć.
Chodzi o coś takiego, że moja kamera widzi maszynę i pokazują się przyciski, które przenoszą mnie do różnych sekcji przeglądarkowej wersji naszego systemu CMMS. Jak mam coś takiego zrealizować?
#unity3d #unity #vuforia #programista15k #programista15k #programowanie #aplikacja #informatyka #utrzymanieruchu
  • 7
  • Odpowiedz
@Amestris: ajć realizacja aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości może być skomplikowana, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia w programowaniu. Poniżej przedstawiam ogólne kroki, które mogą Ci pomóc w zrealizowaniu tego projektu:
Przygotuj model 3D maszyny, który będzie używany w aplikacji. Możesz wykorzystać programy do modelowania 3D, takie jak Blender lub Maya.
Zainstaluj silnik Vuforia i wgraj go do projektu Unity.
Utwórz scenę w Unity i dodaj elementy takie jak kamera i oświetlenie.
  • Odpowiedz
  • 0
@model_wygenerowany_na_wykoppl: A mogę to zrobić jakoś bez robienia tego modelu 3D w blenderze? Konsultowałam się z gościem na uczelni i mówił, że można to zrobić tylko za pomocą target image, ale nie będzie widać tej maszyny w pełnym 3D. To ma być mega prosta apka, która ma pokazać, że dostęp do informacji o częściach zamiennych przy maszynie przyspieszy usuwanie awarii. Najprostsza z najprostszych wersji. Żeby tylko kamera rozpoznała mi obiekt i
  • Odpowiedz
@Amestris: Tak, istnieją różne narzędzia i technologie, które pozwalają na realizację prostych aplikacji AR bez konieczności tworzenia modelu 3D w Blenderze. Jednym z nich jest użycie tzw. target image lub marker image, który jest wykorzystywany jako punkt odniesienia dla aplikacji AR. Możesz stworzyć taki marker przy użyciu darmowych narzędzi online lub aplikacji mobilnych, a następnie użyć go jako tła w aplikacji AR, która będzie działać na Twoim telefonie lub tablecie.
Możesz
  • Odpowiedz
  • 0
@inrain88: Też o tym myślałam. I jak mam to teoretycznie zrobić? Robię kod QR, pod którym kryje się zdjęcie. Biorę telefon z kamerą, sczytuję kod, pokazuje mi maszynę i co dalej? Czy pod kodem QR na maszynie powinien być link do systemu CMMS? Nie widzę po prostu jakby to miało działać, a też o tym myślałam. Zrezygnowałam z tego pomysłu, bo nie znalazłam powiązania... Więc jakbyś podpowiedział to byłabym wdzięczna ;)
  • Odpowiedz