Wpis z mikrobloga

Uciekaj! (2017)

Uwaga, spoilery.
W końcu obejrzałem i przyznam, że potrafi nieźle poryć banię. Cały czas ma się uczucie niepokoju. Naprawdę niezłe kino, warte obejrzenia. Znalazłem pewne punkty wspólne z filmem "Midsommar", który zresztą też polecam. Mniej więcej od momentu uwolnienia się głównego bohatera z krzesła do samego końca był już dla mnie mocno przewidywalny (nawet już dużo wcześniej przewidziałem, że ten jego kolega gruby ochroniarz go uratuje).
Pytanie do osób, które widziały oba filmy - "Get Out" oraz "Us" tego samego reżysera. Czy Us równie/podobnie dobry? Warto też obejrzeć?

rales - Uciekaj! (2017)

Uwaga, spoilery.
W końcu obejrzałem i przyznam, że potrafi n...

źródło: MV5BMjUxMDQwNjcyNl5BMl5BanBnXkFtZTgwNzcwMzc0MTI@._V1_

Pobierz

Czy???

  • Get Out znacznie lepszy od Us 42.5% (17)
  • Us też warto obejrzeć 25.0% (10)
  • nie wiem/sprawdzam 32.5% (13)

Oddanych głosów: 40

  • 7
@rales: "US" miał fajny pomysł, ale gorszą realizację - cała intryga jest trochę zbyt absurdalna i naciągana, żeby pasowała do jakiejś społecznej metafory.

W "nope" podczas filmu czuć jakby miała być jakaś mroczna tejemnica, której praktycznie nie ma. Jeśli dwa poprzednie filmy się podobają, to można zobaczyć dla klimatu.
Nie wiem skąd Ci reżyserzy (Aster, Peele) biorą aktorów, ale dla mnie ich filmy/pomysły są bardzo sztuczne. Bohaterzy grają jak marionetki, jakby mieli kij w dupie.

Może to związane ze scenariuszem, ale to jest fajne jak się widzi w jednym filmie a nie w kilku robionych na jedno kopyto.