Wpis z mikrobloga

Od ponad roku wypadają mi włosy z całego ciała (dosłownie, każdego miejsca na ciele) + zauważyłem że włosy na głowie bardzo szybko w porównaniu do np. dwóch lat temu się przetłuszczają, byłem wielokrotnie u lekarzy, przepisywali różne leki/suplementy jak cynk, kerabione itd., generalnie nic nie pomaga a włosy na głowie, brwiach i innych okolicach są już mocno przerzedzone, miałem jeszcze robione badania na tarczycę, jest OK, ogólne badania krwi (w sensie bardzo dużo różnych parametrów takich jak żelazo, witaminy, no ogólnie wszystko niemal co lekarz mógł dać na NFZ to dał) i też wszystko OK, byłem tez u endokrynologa, który zlecił badanie takich rzeczy:

anty-TG
anty-TPO
FSH
LH
SHBG
testosteron

z czego wszystko poza
SHBG i LH jest w normie, a wyszło mi SHBG: 24,68 (niby też norma, ale bardzo nisko na zakresie referencyjnym), a LH: 12,10

dla ciekawych jeszcze to testosteron: 535,00, pewnie ważna informacja jest taka, że mam 20 lat, ktoś ma pomysły co powinienem zrobić?

edit: dodam jeszcze, że mam chorobę autoimmunologiczną jak łuszczyca

#lysienie #zdrowie #medycyna #pomocy #wlosy
  • 3
@TestWielokrotnegoWyboru:

Szybka i trafna diagnoza daje 10 lat życia około 80 proc. chorych, a 65 proc. pacjentów przeżywa ok. 20 lat od rozpoznania.


xD?

poczytałem trochę i część objawów się zgadza, część nie, na pewno nie mam głównego objawu jakim jest ten motylek na twarzy i nadwrażliwość na słońce.

ciekawe czy posłuchasz randoma z internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


z tego co widziałem to znasz się na
kurka, nie powinienem tego robić, ale trudno
to może przybierać różne postaci, nie każdy ma wszystko i w ogóle...
z tego co możesz zrobić sam to zostaje morfologia, ob, crp, bilirubina i może jakieś badanie ogólne moczu, i jeśli chcesz się przebadać dokładniej pod tym kątem, to potrzebny by był reumatolog - to masz zapamiętać z tego całego wpisu.
I żeby nie było - powiedziałem pierwsze co mi przyszło do głowy, jak