Wpis z mikrobloga

Nietypowe pytanie #motoryzacja

Mam w Japonii Toyotę Crown S220 z 2020 roku, nie jest dużo warta, ale bardzo lubię to auto i chciałbym móc je zabrać do Polski. pomijając koszty transportu ktoś się orientuje czy dałoby radę ogarnąć serwis tego auta w europejskiej toyocie mimo, że sam model nie jest tam sprzedawany czy nie ma szans i będę musiał szukać po jakichś lipnych serwisach? #toyota
  • 11
@Shishu: jedyny problem będzie z oczekiwaniem na części, z samym serwisem nie powinno być problemu nawet poza aso, bo to kwestia jedynie dostępu do instrukcji serwisowych
@Shishu: ASO Toyota to już nie ogarnia wymiany klocków czy oleju w takim aucie?
chyba faktycznie tam pracują sami praktykanci którzy bez wydrukowanej kartki manuala to nie będą wiedzieli którym kluczem odkręcać śrubę od zacisku hamulcowego,

no nie będzie żadnego problemu z serwisem,
problemy by mogły być przy jakichś grubych usterkach, remontach silnika, naprawach pokolizyjnych, itd.. ale to właśnie ze wzlgędu na oczekiwania na część a nie know-how

z resztą europejskie
@SpalaczBenzyny: ale tu nie chodzi o to, że nie wiedzą jak tylko mają "naprawiać" zgodnie z instrukcją. Tak jest w każdym ASO, robisz wymianę rozrządu a w ASO audi masz napisane że tylko łańcuch i tyle.
via Android
  • 2
@reakwon wiza mi się kończy w Sierpniu, a że jestem na working holidays to muszę aplikować o nową w Polsce. bardzo możliwe że ze względu na sprawy osobiste wrócę dopiero za 2-3 lata. nie wiem co do całej EU, patrzyłem tylko na Polskę tak naprawdę. na pewno jest dostępna wersja w USA więc dokumentacja po angielsku przynajmniej w jakiejś części się znajdzie w razie potrzeby

@goferek @SpalaczBenzyny dzięki, to pozostaje wierzyć że