Wpis z mikrobloga

Jak sobie wyobrażacie rozwój technologii/transhumanizmu na samopoczucie i bezpieczeństwo człowieka?

Czy uzasadnionym jest, by technologia wspomagała procesy biologiczno-psychofizyczne u ludzi? Na przykład, mamy gościa i gościnię co mają straszne kompleksy na punkcie własnego wyglądu. On - niski wzrost, mało mięśni, małe przyrodzenie itp. Ona - niski wzrost, słabe włosy, małe piersi itp. Oczywiście to tylko przykład.
Czy według Was transhumanizm/technologia mogłoby pomóc takiej jednostce stać się lepszą wersją siebie, czy może to tylko utopijna wizja nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością?

Osobiście się nie znam na tym wszystkim, ale czy gdybyście Wy mieliście taką możliwość, to skorzystalibyście z tego?
Ja raczej tak, ale najważniejsze by w tym wszystkim był jakiś umiar, i nie powodowało to problemów dla jednostki (np. ze strony rządu, bo to by była katastrofa).

Jak sobie wyobrażacie takie ulepszenia człowieka? Według Was byłoby to może coś prostego, czy może zbyt skomplikowany proces?

#transhumanizm #technologia #pytaniedoeksperta #biologia #przegryw #spoleczenstwo #kompleksy
  • 8
@Xing77: hmmmm. świnder, scamy, pseudo-dziennikarstwo, astroturfing i influencerstwo... wydaje mi się że internet #!$%@?ł wszystko co się tylko dało #!$%@?ć. każdy ma komputer w kieszeni i wykorzystuje go do wielkiego gówna, a zresztą same te komputery są specjalnie okrojone żeby ogłupiać ludzi i wyciskać z nich zysk - i dokładnie to samo będzie z "transhumanizmem".

Będziesz miał wszczepy od Zuckerberga z reklamami prosto do mózgu, i copyrightowane geny za które twoje
  • 0
@konto_multi: Co jest złego w zysku?
To, że ludzie są głupi wynika z braku edukacji i samodyscypliny. Influencerstwo jest już i tak wszędzie na świecie. Nie widzę w tym nic złego.
Poza tym, że w naszych warunkach to częściej kobiety ciągnie do tego zawodu, a mężczyźni jakoś się do tego nie garną. To smutne.

Będziesz miał wszczepy od Zuckerberga z reklamami prosto do mózgu, i copyrightowane geny za które twoje prawnuki
Jeżeli sobie na to pozwolimy

@Xing77: Zbyt wiele już widziałem żeby wierzyć że mamy jakąkolwiek opcję masowo na cokolwiek nie pozwolić. Czego chcesz zabraniać takiemu prawnemu stworowi z budżetem większym niż niejedno państwo? Ten stwór zgniecie cię tak że nawet nie będziesz wiedział co się stało.

Możemy indywidualnie się izolować od tego syfu - ale papierowy potwór zadba o to, żeby nas to drogo kosztowało, a większość ludzi będzie miała nasze