Wpis z mikrobloga

Cześć,

Zostawię może takiego protipa gdyby ktoś kompletował minimalistyczny bardzo kompaktowy i stosunkowo tani zestaw do turystyki/turystyki rowerowej. Może nawet do łażenia po lesie.
W sam raz na zagotowanie wody do liofizanta, herbaty czy zupki chińskiej.. co kto pije.

1) kubek składany z decathlona 400ml (25zł),
2) kartusz meva 100g (22zł)
3) zapalniczka (2zł?),
4) palnik brs300t (ok 75-80zł).

Wszystko idealnie wchodzi w kubek.
Mamy pakunek o średnicy 9cm i wysokości 8,5cm.
Całość waży ok 330gr (kartusz nie jest pełen więc może być delikatnie więcej).

Idealnie było by jeszcze dopasować jakąś pokrywkę.
Idą do mnie z alie, ale to jeszcze trochę potrwa, więc kawałek grubej folii aluminiowej narazie wystrarczy,

To tyle. Nikt nie pytał, ale komuś może się przydać ;)

PS. Gdyby kogoś to jeszcze interesowało, to również całość idealnie wchodzi w kubek tytanowy Esbita 0,7L, i na powierzchni (pod pokrywką) zostaje jeszcze miejsce na małego składanego sporka+przyprawy w woreczkach strunowych lub mały składany kubek wildo+przyprawy.

#edc #turystyka #turystykarowerowa #bushcraft
Emill - Cześć, 

Zostawię może takiego protipa gdyby ktoś kompletował minimalistyczny...

źródło: m_merged2

Pobierz
  • 13
@bramborak: prawda, kiedyś też naklejałem, ale przy większych kartuszach... teraz najczęściej po prostu wkładam listek lub dwa ręcznika papierowego, żeby właśnie nic nie latało, nie rysowało i nie tłukło się w środku - tutaj natomiast byłem zaskoczony jak to wszystko spasowane - jakby na wymiar...
@brian_de_rossali: mam właśnie też drugi zestaw - zawierający Meva Hikera i do niego zabieram kartusz 230g - tego setu używam już do zagrzania gotowego jedzenia, lub przygotowania czegoś... ale niestety nie udało mi się tego tak fajnie spakować.