Wpis z mikrobloga

Kupiłem telewizor przez neta dla mamy w #rtveuroagd z opcją podpisania kredytu 0% w sklepie. Mama emerytka, bez żadnych dodatkowych kredytów, coś tam kiedyś brała na raty, to zawsze w terminie spłacone. Wartość tv 2000zł, emerytura 3000zł i facet w sklepie mówi, że trzy banki odmówiły kredytu. WTF? Walę ich, łaski mi nie robią, kupi się gdzieś indziej, tylko zastanawiam się czy ten kolo specjalnie tak nie powiedział, bo był strasznie natarczywy, żeby wcisnąć dodatkowe ubezpieczenia, mama coś już zainteresowana, dopytuje, a ja cały czas mówiłem, że nie chcę i żeby już się nie pytał. Może to go zdenerwowało i się tak chciał odgryźć? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pracuje ktoś w takim markecie i wie, czy takie praktyki są spotykane? Czy to jednak za mała emerytura, żeby stówkę miesięcznie z niej opłacać kredyt?

#pytanie #kredyt #banki
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hymenajos: masz prawo zarządać informacji od banku na jakiej podstawie kredyt został odrzucony. Podpisaliscie wniosek kredytowy do wysłania? Pracowałem kiedyś w eurortvagd na ratach, to znając życie on nawet tego nie puścił jeżeli nie podpisaliście XDD Banki nie wymagają żadnych ubezpieczeń na ratalkach, to sklepy na to cisną, bo im sie dochodowość psuje przy ratach 0%. Każde raty powyżej 10 rat, są dla sklepu nie opłacalne, bo wtedy dopłacają do
  • Odpowiedz
  • 1
@Bulva: Byłem wczoraj jeszcze raz w sklepie, bo zamówienie cały czas było aktualne, z gotówką w razie czego, ale zastosowałem się do porady o której mówisz i o której wspomniał @Podstarzaly_Mandalorianin, powiedziałem że chcemy jeszcze raz wypełnić wniosek o raty i jak jeszcze raz będzie odmowa to, żeby mi to wydrukowali. Był inny pracownik, wniosek przeszedł bez problemu. Dziękuję za rady. Wpis zostawiam, może ktoś będzie miał podobny
  • Odpowiedz
@Hymenajos: Pytanie czy w ogóle wniosek został wysłany. Mogło być tak, że nawet banki nie otrzymały zapytania. Najłatwiej to sprawdzić czy było zapytanie od któregoś banku do BIK'u.
  • Odpowiedz