Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie #obligacje. Chciałbym ulokować 300 tys zł ale nie wiem za bardzo które kupić…

Max możliwa kwota pójdzie w rodzinne. Czy kupić ROS czy ROD? Wiem ze nikt nie wie jaka będzie inflacja za 3-4 lata ale sądzę ze do 3% już szybko nie wrócimy. Myślę ze najszybciej te pieniądze ruszyłbym za min. 5 lat. Co w takiej opcji bardzie się opłaca?

Reszta środków ma isc na COI (czteroletnie) lub EOD (czesiecioletnie). Co bardziej mi się opłaca:
A) w przypadku wypłaty środków za 2 lata
B) wyplaty środków za 4 lata
C) wypłaty środków za 6 lat

Liczę na Waszą pomoc! Pzdr!
  • 24
  • Odpowiedz
@Pan_Ptak: @robertx mieszkanie niech kupi w Krakowie czy coś pod wynajem jakaś kawalerkę xD stopa zwrotu ogromna w skali roku, k u r e w s k o nieporównywalna do jakichś obligacji xD a nawet jak się uprze nie mieszkanie, to niech kupi jakieś akcje na giełdzie, cokolwiek tylko nie obligacje jak Janusz 70 letni
  • Odpowiedz
@Jamniki2: Mieszkanie sprzedaje się stosunkowo ciężej niż obligacje, wymaga również więcej nakładów pracy, choćby z obsługą wynajmu no i ryzyko jest niezerowe, akcje krótki termin są wybornie #!$%@? rozwiązaniem. Wróć lepiej do oglądania patostreamów, na tym przynajmniej się znasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie sądziłem ze moje pytanie wzbudzi tyle emocji ???? widzę ze specjaliści w każdej dziedzinie maja najwiecej do powiedzenia a zwłaszcza w nabijaniu bezsensownych komentarzy… ????

Kupiłem ROD i EDO. Jak będzie potrzeba to będziemy wypłacać???? Ale cieszy mine to ze nie muszę już pamiętać żeby przerzucać je z lokaty na lokaty… a przez wybory, nowe obietnice myśle ze obligacje dalej mogą być ciekawym rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: 12% od stycznia 2020 daje jakieś 3,5% na rok. Zajebista inwestycja milordzie xD Nawet jak dodasz do tego dodatkowe kilka pp z najmu to ciągle masz zwrot mniejszy niż na lokacie i mniejszy niż inflacja - czyli OP słuchając twojej porady bo ty się znasz na mieszkaniach, rok do roku byłby kilka tysięcy w dupę. No ale nie byłby Januszem który inwestuje w obligacje tylko miałby mieszkanie, byłby KIMŚ! xD
  • Odpowiedz
@robertx i chcesz mi powiedzieć ze zwrot z najmu plus rosnące ceny mieszkań które zaraz wyjebia w kosmos przez kredyt 2% jest gorszy niż obligacje? Może już nie odpisuj jak masz godność xD
  • Odpowiedz