Wpis z mikrobloga

Halo mireczki, pomocy! Czy jest na sali jakiś egzorcysta? Drukarkę mi opętało, jakieś diaboliczne coś, albo UFO!


O mamo, ale upgrade mobo (a bardziej stepsticów) to jest taki niedoceniony life changer - dlaczego ja się tyle czasu męczyłem, teraz najgłośniejszą częścią w drukarce jest PSU i chłodzenie hotendu - ale to też już niedługo, bo niedługo ląduje upgrade z dwoma 5015 i 4020

Ogólnie to dziękuje Mirkom co mnie namówili na Klippera, to był dobry wybór (●'◡'●)

Aktualnie najbardziej wkurzającą mnie rzeczą jest przechowywanie filamentów, mam aktualnie wielkie pudło z ikeły, ale chciałbym sobie w osobnych pojemnikach je poustawiać - widziałem, że używają pudełek do chrupek kukurydzianych, ale na europejskim amazonie ich nie widzę.
Znacie jakąś nienajdroższą alternatywę która zmieści 1kg rolkę?

Już mam cel na odległą przyszłość: mod do endera Zero G Mercury One.1 + samopoziomujący się stół aka Hydra mod - albo inny bo widziałem jeszcze taki na 4 steppery, ale to najpierw muszę rozwiązać parę problemów.

#druk3d #drukarki3d #ender5plus #3dprinting
sirgorn - Halo mireczki, pomocy! Czy jest na sali jakiś egzorcysta? Drukarkę mi opęta...

źródło: IMG_20230421_152433

Pobierz
  • 7
  • 0
@Podstarzaly_Mandalorianin: oj i to jak, gdybyś tylko widział bok tej czarnej obudowy co w niej podzespoły siedzą... Boje się myśleć co przyniosą kolejne dni, bo w weekend zakładam prowadnice liniowe i nowy DD.


jeszcze z ciekawych rzeczy co planuję, to robię na esp miernik temperatury w zabudowie drukarki, jak i obudowie w której siedzi mobo, a do esp kupiłem sensor dymu, teraz tylko ogarnąć automatyzacje że jak wyczuje dym to odłącza
  • 0
@Diabl0: nie jestem przekonany do drukowanej wersji - coś czuje ze nie będzie zbyt dobrze trzymać, ale jak już bym miał drukować to z tym czujnikiem bo on jest śmiesznie tani, a fajniej wygląda (: 420g filamentu i 30h wydruku - mhmm, może na 0.3mm wysokości pójdzie szybciej, będę musiał przemyśleć

To jak już pisze o swoich ostatnich przygodach z drukarką, to odkryłem drukowany klucz dynamometryczny do dyszy, genialna sprawa! :)
  • 0
@hrumque: jest i taka opcja, póki co mam inne priorytety niż ekran z którego praktycznie nie korzystam ????

duch Kajaczka nade mną czuwa
... gdy desperacko potrzebujesz wydrukować coś z ABSu, ale jeszcze nie dokończyłeś obudowy drukarki (ʘʘ)
sirgorn - @hrumque:  jest i taka opcja, póki co mam inne priorytety niż ekran z które...

źródło: desperacja

Pobierz