Wpis z mikrobloga

#lite #cgminer #mining

Gdzie mogę znaleźć dobrego manuala do cgminer? Ewentualnie, może ktoś mógłby wytłumaczyć podstawowe pojęcia.

Po prostu ustawiłem sobie cgminer, pokazuje mi 406,2k/406,1Kh/s, a na stronie kopalni wyświetla mi szybkość 360Kh/s, więc jakby trochę mało. Zmieniałem ustawienia --thread-concurrency i mam prawie max, bo jak zwiększam wartość, to program zwraca mi naruszenie ochrony pamięci.

mój konfig: ./cgminer --scrypt-o stratum+tcp://api.polmine.pl: 8547 -u imiekopacza -p haslo -I 19 - g 1 -w 512 --thread concurrency 10223

Karta to Club3D Radeon R9 270x

jakie są optymalne wartoąści dla: -g, -w, -I?

czy są jakieś zależności między nimi? Np. zmniejszam -w na 256, to mogę --thread-concurrency zwiększyć dwykrotnie? i co to takiego HW?
  • 6
@mariecziek: nie przejmuj się wartością pokazywaną w poolu, liczy się to, co jest w cgminerze.

HW to błędy sprzętowe. Powinno być zero. Jeżeli jest dwa lub więcej, to coś jest nie tak, trzeba np. zmniejszyć intensity.
@kontra: ok, poeksperymentuję więc z ustawieniami. Zauważyłem, że lepsze są wyniki przy --thread-concurrency 10000, ale na stronie kopalni miałem coś 290kh/s, więc ustawiłem więcej. Spadły mi nieznacznie khash/s na komputerze, ale wzrosły w kopalni.