Wpis z mikrobloga

Pomóżcie, mireczki.

Pytałem już o to jednego mirka na priv, ale w sumie co mi skodzi spytać Was wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mianowicie dużo się mówi o tym, że na juniora ciężko się przebić, zwłaszcza starym dziadom po 30, więc albo wypasiony git, albo wypad.

Ja chciałem zrobić coś, co i tak chciałem dla siebie zrobić (stronę z moimi recenzjami i dokonaniami w gierkach na NES) z jakimiś wypasionymi efektami w JS, ale czy to w ogóle się kwalifikuje jako 'projekt' którym mogę się pochwalić próbując znaleźć jakąś posadę typu code monkey za 3k netto ?

Czy też się tylko ośmieszę, a powinienem co najmniej zrobić bota do handlu na Binance z gotowym GUI włącznie? I to też nie byle jakiego, a z wdrożonymi strategiami autotrade? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem, co jest traktowane poważnie, bo jak juniorzy idą na rozmowy mając w gicie kalkulator i notatnik, no to rozumiem, że z tego kisną rekruterzy. Ale jak tam trafiają jakieś wypasione projekty na tysiące loc, to nie chcę się zbłaźnić.

#programista15k #programowanie #pracait
  • 29
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: ogólnie ten kanał jest całkiem spoko. Mają swojego discorda, gdzie są głównie początkujący - możesz tam wbić i sobie z nimi popisać, zadawać pytania itd.
  • Odpowiedz
@Patryk4 Na stażu albo praktykach. Osobiście w IT nie pracuje (marketing/media), ale powszechnym problemem w wielu branżach jest to, że ludzie nie rozumieją kim jest junior.

Junior = osoba mająca juz jakiekolwiek komercyjne doświadczenie/ spore portfolio „charytatywne” i tak dalej.
  • Odpowiedz