Wpis z mikrobloga

wróciłem dziś z trasy, rozmawiałem ze swoim szefem i powiedziałem mu, że postanowiłem się zwolnić. Umówiliśmy się, że popracuję jeszcze do końca maja więc jutro jadę złożyć wypowiedzenie:
- Jedno, za porozumieniem stron z datą 31 maja
- Drugie, gdyby miał jakieś problemy z tym pierwszym, normalne wypowiedzenie umowy z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia
Zobaczę co na to powie, z takich głównych powodów mojej decyzji to 1. system pracy, czyli kółka, bo wracam na 2-3 dni i wyjeżdżam znowu, więc ani coś załatwić, ani się zabawić, tylko poprać, uzupełnić zapasy i znowu jechać 2. naczepa czyli plandeka, pasy, otwieranie boku, deski, jednym słowem nie dla mnie, masakra. 3. Nie dotrzymanie z jego strony postanowień umowy ustnej, czyli bez jazdy na Skandynawię (I tak byłem zbyt dobry że na Anglię i Szwajcarię się godziłem)

Raczej do transportu już nie będę wracał, ta branża to syf i patologia. Chore godziny pracy, brak miejsc parkingowych, wieczne kombinowanie i oszukiwanie siebie samego (w stylu rozładunek a na tacho pauza żeby ze wszystkim zdążyć).
Zwyczajnie szkoda mi życia, co zarobiłem to moje. Z takich dalszych planów na życie, to jak już będę wolny zamierzam przycisnąć Niemiecki i być może wyjadę na robotę do Niemiec. Może już tam nawet zostanę, ale to czas pokaże
#przegryw #pracbaza #tulaczkialkusa #zycietruckera
  • 52
@kfiatek_na_parapecie: prosty przyklad zarabiasz na kraju 5,5k netto, na umowie masz brutto 3490 na konto ci przechodzi 2800. W kopercie dostajesz 2700pln i to jest kwota od ktorej nie odprowadzony podatek czyli tzw. pod stolem i ty to nazywasz dieta? Xd dieta z tego co wyczytalem to jest max 30pln jak robisz ponad 8h dziennie w trasie, nie wiem moze u dziada jakiegos robiles i wciskal kit ze 2700pln to premia
@RandomowyTyp: nie wiem w czym ty widzisz problem, pracownik doskonale zna warunki przed przyjeciem sie do pracy, zadne prawo nie jest lamane, skoro komus nie pasuje to niech sie nie przyjmuje do takiej pracy, jest multum mozliwosci pracy dla zagranicznych firm, juz ci napisalem, ze nie jestem kierowca
@kfiatek_na_parapecie: bo to jest patologia polskich pracodawcow, bo w niemczech zatrudniajac sie masz placone normalnie od rzeczywistej kwoty masz odprowadzony podatek w polszy odprowadzaja ci podatek od najnizszej krajowej reszta masz placone w kopercie, przez to masz ujowy social ujowa emeryture dlatego nie pracuje juz w transporce.
@retlover 25, zależy co teraz robisz, czy jesteś z tego zadowolonym Jeśli nie chcesz coś zmienić i masz możliwość iść na studia to czemu nie. Moim zdaniem lepiej spróbować i samemu zobaczyć jak to będzie niż za parę lat myśleć co by było gdyby. A wiek to tylko liczba :D mama mojego kolegi w wieku 45 lat studiuje pielęgniarstwo bo chciała się przebranżowić więc najwidoczniej nigdy nie jest za późno. Ja myślałem