Wpis z mikrobloga

  • 0
@cysiekw: A co w takim razie warto? Przeglądam oferty i nic lepszego nie jestem w stanie znaleźć. Tutaj ekran Full HD IPS, 4GB ramu, procesor x64(to ewentualnie jakiegoś linuxa postawie(?).
  • 0
@cysiekw: No od początku sugeruję tablet, jakbym szukał laptopa to bym zamieścił laptopa :D Jak będę używał do tych trzech rzeczy które podałem to nie ma znaczenia dla mnie system, Kwestia czy da sobie radę z jakością HD/FULL HD. Windows 7/10 wydaje się być dużo lepszy, a procesor x64 w takim tablecie daje większe możliwości. W tej cenie, nie ma co szukać czegoś o podobnych parametrach z androidem.
@Gr0sZ: ja mam tego tableta, jeżeli chodzi o przeglądanie internetu, to czasami trzeba chwilkę zaczekać zanim strona się załaduje.
Z przeglądaniem pdf-ów nie ma problemu. Jeżeli chodzi o oglądanie filmów również wszystko chodzi jak trzeba. Problem jest tylko taki że internet troszeczkę wolno chodzi no i troszeczkę wszystko tak jakby z opóźnieniem reaguje w tym Windowsie ale generalnie tablet mi się bardzo podoba i ja z niego korzystam razem z moją
  • 0
@Pabick: Dzięki, z tego co udało mi się dowiedzieć największym problemem jest wolny dysk eMMC(w aukcji błędnie jest napisane SSD) co w przypadku Windowsa 10 może być problematyczne. Czy próbowałeś odtwarzać filmy na youtube/netflix w jakości ultra hd(1080p)? Daje radę?

Z dyskiem SSD i na procesorach i5 są tablety Surface Pro, ale ceną to już dwukrotnie większa.
@Gr0sZ: jutro sprawdzę i dam znać, z tego co pamiętam youtube z filmami 1080p chodził bez problemów. Mi bardziej zależało na tym że można sobie instalować aplikacje pod windowsa, no i jest zwykły windows a nie jakiś androidowy wynalazek.
Co do Netflixa to nie wiem, bo oglądałem tylko na TV przez 3 miesiące.
Pamiętam że kupiłem go z Windows 8, bo tak był oryginalnie sprzedawany.
@Gr0sZ: Sprawdziłem, filmy na youtube w 1080p chodzą bez problemów. Tablecik wyłapuje lekkie lagi jak się wchodzi na strony www, ale nie jest to uciążliwe. Jak dla mnie wszystko chodzi znośnie i można normalnie używać. Do tego jest dock, gdzie można podpiąć monitor i używać jak komputer stacjonarny z myszą i klawiaturą.
  • 1
@hmplk: Cześć, udało mi się dorwać laptopa 2w1 - HP Pro x2 612 G2 w cenie 700zł. Trochę więcej, ale jednak sporo lepsze podzespoły(i5, 8GB ram, 256GB NVMe, 12.5 cala) + możliwość dołączenia klawiatury i używania jak laptopa. Chyba bym polecał iść w tę stronę, w tym tablecie problemem jest wolny dysk twardy, który go ogranicza, a w trochę większej kwocie można kupić dużo lepszy sprzęt, albo te laptopy 2w1, albo
@Gr0sZ dzięki za odpowiedź! ostatecznie po researchu wyszło na iPada 6 z amso.pl za 800zl z gwarancją 36m, mam nadzieję że posłuży.