Wpis z mikrobloga

Rosja przegrała wojnę w chwili wycofania się z pod Kijowa, a w momencie rozpoczęcia wojny przegrała swoją przyszłość

Wszystkie działania jakie mają miejsce od tamtego czasu wynikają z niemożności przyznania się do klęski i zaakceptowania jej skutków. Putin nie ma gdzie się cofnąć, nie ma planu B, a wszelkie jego nadzieje na zmianę tej sytuacji okażą się nieskuteczne. Jeśli gra się według zasady "wszystko albo nic" to można wiele zyskać, albo wszystko stracić. Rosja jako kraj przegrała nie tylko wojnę ale i swoją przyszłość, dlaczego?

Działania dzieli się na strategiczne, operacyjne i taktyczne.

Działania Taktyczne - Rosja może odnosić całkiem sporo sukcesów jak np jej flota tankowców cieni pomagająca upłynniać ropę, czy import równoległy pozwalający importować wiele rzeczy. jednak te i inne działania, to uporczywe i niesamowicie kosztowne utrzymywaniu się na powierzchni, a nie alternatywa dla rozwoju. Przy odpowiednim planowaniu, a w Moskwie są zdolni fachowcy, można na poziomie taktycznym odsuwać w czasie problemy ekonomiczne długi czas za cenę wytracenia wszystkich rezerw jakie można by spożytkować na rozwój. To klęska odsunięta w czasie i dawanie grupie emerytowanych oficerów KGB z Petersburga jaka rządzą w Moskwie czasu na grę jaka i tak jest przegrana ale nie wiedzą co z tym zrobić.

Działania Operacyjne - Rosja może jeszcze odnosić pewne ograniczone sukcesy w dziedzinie stosunków międzynarodowych. Jednak na poziomie operacyjnym w przeciwieństwie do taktycznego nie da się już ukryć porażki tak skutecznie. BRICS fajnie wygląda, ale tych krajów nic tak naprawdę nie łączy, to wprawdzie nie czysto, ale jednak propagandowa forma współpracy jaka nie jest i nie będzie alternatywą dla zachodu. Rosja może jedynie częściowo próbować bronić się przed wykluczeniem i to bronić nieskutecznie. Nie będzie żadnego zmęczenia wojną, nie będzie spadku poparcia dla Zełeńskiego jaki zmusi go do kapitulacji. Będą problemy ale tylko problemy. Jakiekolwiek próby wzbudzania niepokojów za pomocą agentów wpływu na zachodzie nie osiągną stanu jaki zagrozi stabilności, to fajnie wygląda z perspektywy oficerów FSB średniego szczebla chcących pochwalić się przełożonym, ale tak naprawdę to zmarnowane pieniądze.

Działania Strategiczne - Demograficznie, technologicznie, kulturowo, wizerunkowo Rosja jest w "d" a zasypywanie dziur pieniędzmi jest nieskuteczne ze względu na nierozwiązywalne problemy strukturalne. Nie ma żadnego scenariusza jaki pozwolił by Rosji na odbudowę nawet nie ZSRR ale silnego państwa mogącego grać jakąś poważną rolę w XXI wieku. Propaganda, parady, napinki na Telegramie, to tak naprawdę rusza tylko internet, a internet to nie społeczeństwo. (pozdrawiam ludzi jacy myślą, że PiS straci władzę bo na wykopie go nie lubią i nie ma poparcia nastolatków i młodych dorosłych jacy są najmniej liczną grupą społeczną)

Wiecie co należy robić? Należy robić swoje, nic więcej nie potrzeba aby zgnoić Moskwę. Rosja może tylko wrzeszczeć i się rzucać i robi to i będzie robić dalej, ale to nic nie zmieni.

A i jeszcze jedno, Krym wróci do Ukrainy bo żadnego połowicznego zwieszenia broni nie będzie, nie będzie żadnego kompromisu. To co wypisują dziennikarze dla wyświetleń nie ma większego znaczenia. Tak samo zwycięstwo republikanów w USA nic specjalnie nie zmieni.

Witam w realnym świecie w jakim cyberatak jaki zablokuje ci stronę internetową na dwie godziny nic nie znaczy, a będzie odtrąbiony jako sukces grupy hakerów.

#rosja #ukraina #wojna #przemyslenia
N.....n - Rosja przegrała wojnę w chwili wycofania się z pod Kijowa, a w momencie roz...

źródło: jaka-rosja-1440x749

Pobierz
  • 14
@Nostrian: Krym nie musi wrócić do Ukrainy i nie sadze żeby ktokolwiek na to liczył. Wypowiedzi o Krymie i nie odpuszczeniu bardziej są nakierowane na to ze w przyszłości będzie to jedyny element który UA może „poświecić” w negocjacjach. Oczywiście mogę się mylić i nawet Krymu nie oddadzą.

Porażka Rosji ma miejsce na tylu płaszczyznach ze nie sposób to opisać. Militarnie jest to kompromitacja ale to co zrobili sami sobie wizerunkowo
Rubel leci na morde


@Grzesiok: Na jakie wykresy bym nie patrzył, to kurs rubla nie wygląd tragicznie. Skąd się biorą takie tezy? Poważnie pytam, bo sam nie wiem czy takie pisanie to trolowanie, czy ja jestem jakiś nieogarnięty, ze tego nie widzę
@Nostrian:

Ja myślę, że Rosja popełniła niechcący samobójstwo tą wojną. Nakarmiła świat propagandą swojej potęgi i sama w nią uwierzyła, a teraz maska spadła i król jest nagi. Każdy kto wie jak FR powstałą domyśla się, że bez przemocy, wiele krain wschodnich mogłoby chcieć się odłączyć i spróbować rozwijać gospodarki z pomocą zachodu. Pod Syberią znajdują się nieprzebrane pokłady surowców, których cały świat potrzebuje, a Rosja nie potrafi pozyskać. Dlatego USA
Jin - @Nostrian: 

Ja myślę, że Rosja popełniła niechcący samobójstwo tą wojną. Nakar...

źródło: Rosja

Pobierz
Skąd się biorą takie tezy? Poważnie pytam, bo sam nie wiem czy takie pisanie to trolowanie, czy ja jestem jakiś nieogarnięty, ze tego nie widzę


@Supaplex: Rzeczywisty kurs rubla. Jeśli W Rosji chcesz kupić dolary, to zdecydowanie drożej niż to wychodzi z oficjalnego kursu, podbijanego przez skup walut banku centralnego Rosji. Notabene całkiem ogarniętych bankowców, na pewno lepiej niż nasz NBP, ale nie mogą zasypywać dziur bez końca z wielu powodów.
PiS straci władzę bo na wykopie go nie lubią i nie ma poparcia nastolatków i młodych dorosłych jacy są najmniej liczną grupą społeczną


@Nostrian: PiS, w zależności od sondażowni, ma 30-35% poparcia w grupie wiekowej 18-39.
@djtartini1: Wracają do tych kursów rubla, to z mojej perspektywy mogę sobie kupić za złotówkę mniej-więcej tyle samo rubli teraz ile mogłem kupić przed rozpoczęciem "inwazji". Czy to nie jest argument, którym można zanegować, że "kurs rubla leci na mordę" ? Przecież z mojej perspektywy on nadal jest tyle warty, gdybym go miał teraz kupić, lub sprzedać. Gdzie popełniam błąd w mojej logice ?