Wpis z mikrobloga

#iwonawieczorek
jest całkiem realna hipoteza, że Iwona była obserwowana od początku wyjścia z lokalu.
to był rok 2010 kiedy telefony dotykowe się rozkręcały, i swoje kosztowały. na innym nagraniu coś za często osoby wyciągają telefon po minięciu Iwony.

https://www.youtube.com/watch?v=-A8-uStnLL4
0:44 facet, który mija iwonę, zaraz od razu chwyta za telefon.
0:57 iwona uderza?/chowa coś w lampie?
widać faceta, który siedzi i obserwuje Iwonę
1:02 lewy dolny róg, facet opiera się o barierkę (od strony ulicy?) i klika po telefonie. jest to tylko jedna stop klatka.
2:30 ten większy facet też mi się nie podoba, ten jego chudszy kolega nie pasuje do niego. całkiem możliwe, że jest to jakaś sztuczna scenka dla zmyły. w 3:53 siedzący facet patrzy na nich, większy ma telefon w ręku.
warto wspomnieć, że w 2011 była premiera samsunga s2, telefony dotykowe dopiero wchodziły i swoje kosztowały.

https://www.youtube.com/watch?v=ayH660GD8gU
1:35 pan z wózkiem
2:34 pojawia sie tzw. pan w bermudach
3:03 * - facet w białych długich spodniach
3:10 wychodzi pan od wózka, wykonuje dziwny ruch ręką do ucha, jakby krótka informacja przez telefon?
3:44 pan w bermudach wraca skąd przyszedł (internauci podejrzewają, że posiada broń lub nóż, ze względu na zgięcie koszuli)
3:50 wychodzi pan z wózka i patrzy się w stronę pana w bermudach (wygląda za nim? upewnia się?)
3:54 idzie Iwona, za nią Ręcznik
4:08 * - czy ten facet po prawej to nie ten sam z 3:03 tylko już teraz z koszulą w spodniach?
5:12 czy ten facet w białym to nie ten sam z nagrania tutaj? 2:30 https://www.youtube.com/watch?v=-A8-uStnLL4&lc=UgzUzx_SOPscXXJtUCZ4AaABAg
6:38 wszyscy chłopacy odwracają głowę w kierunku 63, ewidentnie słyszą jakiś hałas (ale jaki?)
  • 9
@kamagre jak pierwszy raz obejrzałem nagranie, pierwsza myśl.
Facet w bermudach i chowanie za winkiel.
Na porodzie dwie łaski która jedna się po coś wraca. Bermudy chowają się za winkiel. Kobieta wraca do koleżanki. Bermudy wychodza.
Być może szukał kogoś.
  • 1
@Pingpong89: - ostatnio znaleziony Ręcznik, to jednak nie ten prawdziwy Ręcznik.
- nie żyje ksiądz, który miał kontakt z poszkodowanymi dziewczynami przez Krystka.
- nie żyje Patryk Skalski, który chciał pogadać z mediami, nie zdążył. zgon 1 stycznia 2023. możliwe, że za mocno poszedł w melanż, ale ktoś mógł pomóc. dobra data na pretekst.
- facet biznesmen, który na tej drodze ma chatę, w której niejednokrotnie działy się wielodniowe imprezy z
@kamagre:

3:03 * - facet w białych długich spodniach

To nie jest facet w białych długich spodniach, ale to wciąż ten sam facet w bermudach. Rozdzielczość słaba i światła się tak układa, ale to ten sam facet . Facet w bermudach krążył pod bacówka w te i z powrotem.
Nie zachowuje linków wiec nie podam źródeł, ale było już o tym mówione i to są doniesienia mediów i od śledczych -
via Android
  • 1
@mego wątek biznesmena traktuje bardziej jako ciekawostkę, dlatego o nim wspomniałem.
nie wiedziałem o tym Siewercie, dzięki. faktycznie dziwne, ale to chyba nie przekreśla wszystkiego co pisał. na pewno też nie mógł napisać wszystkiego co myśli naprawdę, to też mogła być gra, dla zmylenia przeciwnika.

co do policji na pewno nie wszyscy byli w to wmieszani, to oczywiste.
natomiast dziwne jest, ile zaniedbań było już od samego startu zaginięcia, i ile późniejszych
@kamagre: Ja wysłuchałam rozmowy Szostaka z Siewertem i nie brzmiał on dla mnie profesjonalnie, uznał ze okienko godzinowe to za mało, żeby Paweł mógł coś zrobić, co biorąc pod uwagę historię kryminalistyki nie jest prawda, niekiedy wystarczało nawet 5 minut. W tej samej rozmowie Szostak zbył pytanie internauty, jak interpretować fakt, ze Ostatnie logowanie Patryka było o godzinie 3.30 i na Obrońców Wybrzeża, czyli tam, gdzie mieszkał. Wiec mógł być już
via Android
  • 0
@mego napewno robił. od lat 90tych lecą interesiki na blokach i idzie to pokoleniowo ;) starsi koledzy nauczą. takie czasy były, sporo osób sobie "dorabiało" (dalej tak jest).

jeszcze z takich anegdot.
pewna kobieta słyszała krzyk dziewczyny, który ucichł jakby w zamkniętym samochodzie. ktoś, kto uczestniczył w porwaniu obserwował tę kobietę. nigdy nie została przesłuchana.
matkę niby odwiedzili fałszywi "niemieccy policjanci" wypytując o szczegóły śledztwa.
patrząc na ilość zaniedbań jestem w stanie
@kamagre: https://www.youtube.com/watch?v=HPEeBD_dyNs&t=3s

w innym filmiku jest już sam Szostak, który nie odpowiada na pytanie internauty, dlaczego ostatnie logowanie Patryka ok 3.30 jest w miejscu jego zamieszkania, dlaczego to nie jest brane pod uwagę przez Siewerta, Szostak to pytanie ignoruje. Jeśli chodzi o 10 piętro to pomyliłam Szostaka z Siewertem chyba
Zresztą tu się więcej nie zgadza, bo Iwona przecież była w Parku Reagana po 4.00.
Warto poczytać komentarze pod tym filmem
via Android
  • 1
@mego dzięki, sprawdzę.
pierwsze co mi przychodzi do głowy, to jest to, że panowie musieli zostać zastraszeni. siewert w pisanym wywiadzie na końcu stanowczo stwierdza, że nie wróci do sprawy. ten ton, ten styl zdania na tle reszty wywiadu to było pierwsze co zwróciło moją uwagę.
nasuwa się pytanie - co to za grupa kryminalna, której się wszyscy boją.
być może iwona to tylko wierzchołek góry lodowej.
coś czuję, że w tle