Wpis z mikrobloga

@darvd29: Garmin ma dwie wady: baaardzo niekatualna, a aktualizacja (która pojawiła się po bardzo długim czasie) zajmuje więcej miejsca niż masz na nawigacji. Jest to jakiś błąd po stronie Garmina, ale jakoś nie spieszy im się żeby to ogarnąć.

Ja używam OSMapa. Warto, bo parę razy wpakowałem się na budowę drogi i musiałem improwizować bez mapy. Teraz co kilka tygodni poprostu wrzucam nową OSMapę, bo jest aktualizowana co kilka dni. Niestety
  • 3
@Paczek_w_masle:

aktualizacja (która pojawiła się po bardzo długim czasie) zajmuje więcej miejsca niż masz na nawigacji

podpiąłem garmina pod maka i wyskakuje że mam 12 GB wolnego miejsca, a najnowsze oficjalne mapy w garmin express zajmują jakieś 2 GB, właśnie instaluję. Ten problem z miejscem o którym wspominasz to chyba dotyczy modelu 520
@darvd29: wczoraj trochę poszperałem i testowałem różne mapy. Hike-and-bike wygląda bardzo przejrzyście i co najważniejsze ma bardzo dobrze widoczne ścieżki rowerowe, więc trudniej przegapić kiedy zaczynają się "znikąd" na prostej drodze. Tylko nie używaj wyświetlania w trybie zwiększonego kontrastu (ten zwykły jest ok), bo główne ulice zmieniają się w rzeki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://hike-and-bike.ch/en/garmin/maps

Na minus niestety dość rzadko aktualizowana w porównaniu z OSMapą. Ostatnia aktualizacja
  • 0
@pomidorowymichal1: testowałem ją ostatnio w okolicach Rybnika i kompletnie nie nadawała się do użytku - była tak jakby przesunięta względem rzeczywistości. W trakcie zawodów odpaliłem nawigację po śladzie GPX udostępnionym przez organizatora na Stravie i myślałem, że przez połowę trasy "oszukiwałem" jadąc po drodze równoległej do tej którą wskazywała nawigacja, uporczywie każąc mi zjeżdżać na offroadowy szlak biegnący wzdłuż asfaltowej DDR. Restart nawigacji czy całego urządzenia nic nie pomógł, dopiero gdy