Wpis z mikrobloga

Wiem, że to temat stary jak świat, ale skoro pisze się trochę ostatnio tutaj o Zwyrolu, to stwierdziłem, że do tego nawiążę.

Naprawdę ubolewam nad tym jak się potoczyła drama Konopskiego z Wardęgą, bo Wardęga został podczas niej zaorany, a zarzuty wobec niego były nieporównywalnie bardziej poważne do tego co się zazwyczaj zarzucało innym influencerom podczas różnych dram, a za co w przeciwieństwie do Zwyrola byli oni grillowani przez publikę. Tak naprawdę Zwyrolowi uszło to wszystko płazem w dużym uproszczeniu dzięki kilku rzeczom:
- nadszarpnięty wizerunek Konopskiego na skutek dramy z Leksiem, podczas której Wardęga pełnił rolę spieszącego na ratunek rycerza na białym koniu
- Konopski rozkręcał się z filmu na film i dopiero ostatni był wyczerpujący, ale jako, że drama tak długo się ciągnęła, to wszelakie zarzuty się rozmyły, a ona sama stała sie memem - "moda na sukces"
-ciągłe uciekanie od odpowiedzialności poprzez tanie manipulacje uprawiane przez Zwyrola
- Wardęga miał wsparcie influ, praktycznie żaden go nie skrytykował, a zdecydowanie było za co
- notoryczne wycieranie sobie mordy Leksiem

Teraz przejdźmy do ujawnionych wybryków Sylwka:
- od razu odpowiedział na film, który mógł się pojawić (sprawa z carpatre, czy jakoś tak), uciekał się w nim do manipulacji i zarzucił Konopskiemu "atakowanie bliskich", tak jakby sam tego nie robił, a jego dziewczyna nie miała kanału z 500k subskrypcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- spowodowanie stłuczki, ucieczka z miejsca zdarzenia. złożenie fałszywych zeznań na policji, cyniczne chwalenie się tym, a na sam koniec wypieranie się, że wcale w kanale sportowym tego nie powiedział - "Leksiu ci będzie siedział na mordzie"
- naruszenie praw autorskich TOEI ANIMATION (jasno to potwierdził prawnik, który wydał opinię na jednym z filmów). PRZYPOMINAM CO ROBIŁ WARDĘGA Z WERSOW, GDY ZROBIŁA TO SAMO CO ON
- kwestia Boobsmana, Konopsky co prawda nie omówił jej tak bezpośrednio, ale większość ludzi do dzisiaj myśli, że tam były jego koleżanki, a w rzeczywistości pewna 16-latka rozważała oskarżenie go o próbę molestowania, a sam film był obrzydliwy
- pomówienie Danego Fereriego o kupowanie wyświetleń, Wardęga się do tego nie przyznał, mimo że zostało udowodnione to, że się pomylił
- Zwyrol zbierał hajs na psiakobusa w 2018 roku, wówczas nie wysłał autografu jednemu z widzów, kłamał, że to zrobił (ten widz jest wykopkiem, zrobił to długo po tym jak przyznał, że ramach zadośćuczynienia już przelał 500zł). W dodatku nie wiadomo ile $$ wtedy zgarnął, całość miała iść na psiakobusa, twierdzi że poszła, ale podawana przez niego kwota jest taka jaka była po ogłoszeniu projektu, a nagrał on odcinek z Popkiem, więc się ona jeszcze z całą pewnością wielokrotnie zwiększyła

Nie pamiętam co tam jeszcze było, ale generalnie chciałbym aby to wszystko do niego wróciło. To jest ciekawy materiał żeby przeanalizować jak działa psychologia tłumu i jak ludzie przez wzgląd na sympatię po drodze gubią obiektywizm i z góry obierają stronę oraz jak znajomości pomagają zachować twarz i zapewnić zwycięstwo w takiej internetowej potyczce. Influencerom za znacznie mniejsze grzeszki się dostaje, Zwyrol wyszedł z całej sytuacji obronną ręką, a powinno to zdecydowanie mocniej podkopać jego wizerunek.
@ArseneWengerTheAnimatedSeries obejrzałbym analizę tej dramy po czasie

#wardega #famemma #polskiyoutube
D.....8 - Wiem, że to temat stary jak świat, ale skoro pisze się trochę ostatnio tuta...

źródło: gf-68ct-cxi8-tvrq_konopskyy-sylwester-wardega-1280x960

Pobierz
  • 9
@Meserole: Nie pamiętam xD Ale sporo influenderów po czasie stwierdziło, że na 100% tych wyświetleń nie kupił np. Mandzio, a sam film był merytoryczny i pięknie punktujący kłamstwa Wardęgi.
I raczej Wardęga ma świadomość, że się pomylił, ale wyjaśnił sobie to z tym Danym i zakopali topór.
@DEJW88: Wardega jednak jakos mial argumenty z tymi wyswietleniami ze nie da sie sprawdzic skad one pochodza na 100% wiec to argument sredni do podwazenia. A mandzio to analizowal na swiezo wiec tez nie jest jakims autorytetem. Faktem jest ze zaden nie dal 100% argumenty swojej tezy dlatego ta drama tak sie zakonczyla.
A to co slusznie uargumentowali w tej dramie nie mialo wiekszego znaczenia
@DEJW88: najlepsza była odpowiedź na boobsmana. Konop powiedział, że nie będzie go za to jechał, chociaż on był wtedy wtedy starszy niż konop teraz, a ciągle wypomina mu młody wiek - i wiek był tu meritum. A zwyrol spłycił to do "widzicie widzowie, głupi Konopski mówi, że nie będzie wypominał mi boobsmana, żeby za chwilę... wypomnieć mi boobsmana". Takich fikołków to nawet w cyrku nie robią.
@DEJW88 @krucjo2202: ja tam nie rozumiem czemu Konopsky nie przejechał się po tym temacie, a wrecz świadomie zrezygnował.

Konopsky opisujac Boobsmana mógł tylko wygrać. Mam wrażenie, ze tez sie mu dzielil ten kretynski sposob myslenia: jak cos było dawno i ktos przeprosił to juz wybaczone, nic się nie stało, nie ma tematu. Jest to szkodliwa postawa dająca poczucie bezkarności sprawcy.

Oczywiście moralnie temat nie jest zamkniety, szczególnie za to co Boobsman
@jam-novacci: wyciąganie boobsmana wtedy kojarzyło się z vogule poland, którzy pierwsi mu to wypomnieli. Zwyrol w filmie na nich niby przyznał się do błędu, a jednocześnie mówił, żeby szli na policję jak mają dowody, a nie rzucali sobie oskarżenia ot tak XD czyli jak zwykle zaprzeczył sam sobie, ale narracja była taka, że przecież przeprosił. O ile pamiętam przed filmem konopskiego zrobił sobie nawet podkładke w stylu "konopski robi na mnie