Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki.
Ostatnio wykańczamy dom i zaczęliśmy rozglądać się za sprzętem AGD. Kilka lat temu zapamiętałem, że zaczęły się pojawiać super promocje typu "drugi produkt 30% taniej, trzeci 50%, czwarty 70%, a piąty 99%". Udało mi się nawet kiedyś skorzystać z takiej oferty i zmywarka wpadła mi za 20zł, ale mniejsza o to.
Sprawdzam sobie okap na #mediaexpert i patrzę. Cena 2369 z kodem, bez kodu 2699. Dorzucam kilka rzeczy do koszyka (rzeczy na screenie zupełnie przypadkowe - dla przykładu). Wpisuje wymagany kod i pięknie. Dodają się zniżki.

I tutaj pojawia się cały piękny myk scamu jakim jest media expert. Otóż, jeśli chcesz skorzystać z promocji 30/50/70/99 musisz wybrać czy używasz kodu promocyjnego czy korzystasz z tej super oferty "wielozakupu". Myślę sobie "ok, może lepiej skorzystać z kupna 5 produktów i ostatni za grosze, zamiast zniżek na pojedynczych produktach".

Coś "głupiego" strzeliło mi do głowy i sprawdziłem cenę kupowanego okapu na innych stronach oprócz media expert.
Media markt - 2439zł
okap media markt
Allegro - 2369zł
okap allegro

I uwaga - media expert
2699zł, ale z kodem za jedyne 2369zł
okap media expert

Niby nic odkrywczego, ale po prostu kolejny scam w sklepach typu rtv+agd. Dajemy super ofertę kupna piątego produktu za 1%, ale wszystko będzie droższe, no chyba, że użyjesz kodu rabatowego żeby kupić taniej - czyli po normalnej cenie, ale wtedy już nie skorzystasz z oferty kupna piątego za 1%.

Zwykłe robienie ludzi w #%$#

#mediaexpert #oszukujo #promocje
mcdzizas - Cześć Mireczki.
Ostatnio wykańczamy dom i zaczęliśmy rozglądać się za sprz...

źródło: Screenshot 2023-04-25 at 10.46.48

Pobierz
  • 2