Wpis z mikrobloga

alternatywą jest zezwolenie na ludobójstwo za naszą granicą.


@dqdq1:

Nie ma przyjaciół są interesy. USA nie pomaga dlatego, że jest tak bezinteresowne, dobre i broni Ukraińców przed ludobójstwem tylko dlatego, że taki ma interes.

Mów o polskich interesach, a nie o zbawieniu świata. Dlaczego Polacy mają się przejmować ludobójstwem Ukraińców jak Ukraińcy w dupie mają ludobójstwo Polaków, które to sami przeprowadzili. Wręcz są z niego dumni, bo autorom stawiają pomniki. I
@dqdq1: A za pożyczone Ukraińcy nie będą walczyć? Musi być za darmo?

Emigracyjny Rząd Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie w umowie zawartej z Wlk. Brytanią 5 sierpnia 1940 r. oficjalnie stwierdzał, że koszty wyposażenia i utrzymania polskiego wojska całkowicie są po stronie polskich władz. Na ten cel, Rząd Wlk. Brytanii udzielił szeregu kredytów, które miały być spłacone po zakończonej wojnie.


Co prawda po wojnie Brytyjczycy umorzyli gro długów, ale głównie dlatego, ze
nie zarabiamy na wojnie. Skandal.


@dqdq1: Nie chodzi o to byśmy zarabiali, ale byśmy tyle nie tracili. Nawet jakbyśmy później umorzyli długi, to chociaż Ukraińcy wiedzieliby o tym długu, że był, i że Polacy wspaniałomyślnie umorzyli.

Poczytaj o Brytanii i Polsce w czasie II wojny, wyżej wkleiłem.

Polskie siły zbrojne walczyły w obronie Brytanii, a i tak musieliśmy za to płacić Brytyjczykom. A o Polskę Polacy jak się okazało nie walczyli,
a na wuj ci tak biedny region? Masz lublin i całą ścianę wschodnią którą ledwo ciągniemy za uszy.


@dqdq1: Pierdo... o Szopenie.

To po co Rosjanie tak walczą o Ukrainę i to tą zrujnowaną na wschodzie? Tacy głupi są uważasz?

Rosja prowadzi kosztowną wojnę po to aby po jej wygraniu się zrujnować i dokładać do interesu?

Nie. Rosja prowadzi wojne o Ukrainę aby być mocarstem, bo bez Ukrainy nim nie będzie.
@oydamoydam: tak ruscy to debile co już nieraz udowodnili. Ty wierzysz że oni są mądrzy?

A Ukrainę wolę mieć w UE, wcielanie regionu który od kilkudziesięciu lat nie ma nic wspólnego z Polską to proszenie sie o kłopoty.
@dqdq1:

nie ma byc najsłabsza- ma zostać wdeptana w ziemię i nigdy nie odważyć się na podobny krok. To kosztuje ale bez przesady, bez terrorystów na karku będziemy sie rozwjać- z rosją nie.


Okej czyli uważasz że możemy pójść z Rosją na dno.
@Rozkoszniaczek:

dobra, skończcie tę żenadę, bo wasze argumenty są żałosnie słabe. Kucajcie sobie dalej (przy założeniu, że jesteście po prostu głupimi Polakami, a nie ruskimi trollami), ale to wy wychodzicie na idiotów.


Twoje argumenty za to są przepotezne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A Ukrainę wolę mieć w UE, wcielanie regionu który od kilkudziesięciu lat nie ma nic wspólnego z Polską to proszenie sie o kłopoty.


@dqdq1:

Nie piszę o wcielaniu tego regionu do Polski, a w kazdym razie w sensie odrywania od Ukrainy. Polemizuje z twoim dawaniem Sudetenlandu Hitlerowi.

Temat przyłaczenia Ukrainy do Polski w formie konfederacji podobnie jak NRD do RFN pojawił się w ostatnio w debacie publicznej. Uważam ten pomysł za
  • 0
@oydamoydam: siła jest ta sama. Chcesz żeby Ukraina miała wpływ na stanowienie wewnętrznego prawa w Polsce? Tego to się nie spodziewałem.
@niezdiagnozowany: a nad czym mam się rozpisywać?

Mocniej. Alternatywą jest wojna z Rosją, alternatywą jest śmierć nasza i naszych dzieci. Co tak lekko?


Ironizujesz, ale to jest prawda. A kto przed wybuchem wojny na Ukrainie chciał przesuwać na zachód granice NATO? Kto grozi Polsce i krajom nadbałtyckim agresją?

piękna szkoła romantyzmu im. Józefa Becka. Zero myślenia o swoich interesach.


Bardziej idiotycznej riposty nie mogłeś zastować. Akurat wedle szkoły romantyzmu im. Józefa
skoro maja i tego chcesz to co ja ci przeszkadzam?


Tyle sprzeczności w jednym człowieku.


@dqdq1: Jesteś ukraińską V kolumną, bo przedkładasz interes Ukrainy nad interes Polski. Piszesz tą propagandę na polskim portalu i pewnie mieszkasz w Polsce.

Czyli teraz Ukraina i Ukraińcy mają wpływ na działania państwa polskiego i dysponowanie polskimi zasobami, a Polska nic nie może na Ukrainie. Przyłączenie Ukrainy zniwelowałoby tę nierównowagę.
  • 0
@oydamoydam: pewnie się obrazisz gdy napisze czyja ty jesteś v komumną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lwów mi niepotrzebny żeby go „oddawać” jak to określiłeś.
pewnie się obrazisz gdy napisze czyja ty jesteś v komumną ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dqdq1:

Twierdzisz, że jestem V kolumną Rosji, bo chce Ukrainy połączonej z Polską?

Chcę żeby Polska miała wpływy na ziemiach Ukrainy i na państwo ukraińskie i żeby w ten sposób wzmocniona była siłą zdolną przeciwstawić się Rosji i Niemcom.

Ty za to chcesz Polski na usługach Ukrainy. Polski, ktora ma oddawać swoje zasoby