Wpis z mikrobloga

Wybieram się w podróż autem na południe Europy ale nie przerejestrowałem auta po poprzednim właścicielu bo nie było takiego wymogu. Zgłosiłem tylko nabycie auta w urzędzie i widzę w CEPiK-u, że zostało to poprawnie odnotowane, mam dowód rejestracyjny na starego właściciela. W Polsce nigdy nie było z tym problemu, bo Policja ma wgląd do rejestru pojazdów.

Do wyjazdu zostało mi kilka dni. Czy warto odkręcać tablice i jechać do Wydziału Komunikacji po miękki dowód, którego schematu Policja na Chorwacji i Węgrzech może nie znać, czy wystarczy umowa kupna sprzedaży? Czy Policja może mi zabrać auto przez dowód rejestracyjny na inne nazwisko?

Jadę przez Słowację, Chorwację, Węgry i Słowenię.

#europa #auto #autostrady #policja #prawo #prawojazdy
  • 4
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota:

Od 1 stycznia 2020 r. za niepoinformowanie wydziału komunikacji właściwego dla miejsca zamieszkania o zmianie właściciela używanego pojazdu w ciągu 30 dni (od daty zawarcia umowy kupna-sprzedaży lub darowizny auta), grozi grzywna od 200 do 1000 zł. Jest to kara administracyjna.


Ten obowiązek dopełniłem. Poinformowałem o zmianie właściciela. Nie zmieniałem dowodu rejestracyjnego.