Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś jak wyglada wynajem mieszkań w niemczech od osób prywatnych?

Znalazłem ogłoszenie w popularnej aplikacji do wynajmowania mieszkań w De wystawione przez niejaką panią Claudie, która rzekomo mieszka na stałe w Hiszpanii i nie planuje powrotu do Niemiec. Po wymianie kilku maili napisała że jeśli jestem zdecydowany na wynajem mam jej podać swoje dane, żeby mogła rozpocząć procedurę wynajmu poprzez Airbnb.
Ta procedura wyglada w ten sposób że ona zgłasza mnie jako zainteresowanego mieszkaniem i w tym celu wyslyla klucze na wskazany adres przez Airbnb - moze do jakiegos przedstawiciela. Następnie ja dostaje informacje od Airbnb że mają klucze i jeśli chce je otrzymać w celu obejrzenia mieszkania mam przelać miesięczny czynsz + kaucje na wskazane przez nich konto. po otrzymaniu wpłaty mam 2 dni na obejrzenie mieszkania i zdecydowanie się.

I teraz mam dylemat czy to czasem nie jest jakaś ściema pokroju przekrętów z olx. Czy ktoś już kiedyś wynajmował w ten sposób mieszkanie? Czy to jest standardowa procedura Airbnb?

dodaje screena z tłumacza bo jest po niemiecku

#pytanie #airbnb #niemcy
Misiolini - Orientuje się ktoś jak wyglada wynajem mieszkań w niemczech od osób prywa...

źródło: temp_file.png6346793795327861724

Pobierz
  • 10