Wpis z mikrobloga

U mnie kiedyś był wybuch gazu w bloku obok. Rezultat: spalone mieszkanie, mieszkańcy w szpitalu w ciężkim stanie z oparzeniami ~30 procent powierzchni ciała i zalany cały pion. Dbajcie o sprawny reduktor i szczelny wąż przy butli, a najlepiej je profilaktycznie co kilka lat wymieniajcie


@Trzesidzida: najlepszym rozwiązaniem byłby całkowity zakaz używania butli w zabudowie wielorodzinnej, bo są głąby, którzy nie zrozumieją że przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie narażają nie tylko siebie
przepisy zacytowałem w odniesieniu do Twojej wypowiedzi gdzie stwierdzasz że takiego zakazu nie ma a nie do OPa.


@pp14sr: To jak taki rozgarnięty jesteś to zobacz jaką wypowiedź cytowałem i do czego się odnosiłem. Odnosiłem się do tego, że nie ma zakazu używania butli gazowych w budynkach wielorodzinnych co sugerował gość który skomentował opa. Chciałeś błysnąć a sięzbłaźniłeś.
@ArnoldZboczek:

Tym bardziej, że używanie takiej indukcji kosztuje mniej więcej tyle samo, jest wygodniejsze i bezpieczniejsze.


W bloku na wsi gdzie nie ma gazu na pewno jest instalacja elektryczna która uciągnie indukcję. Przecież to takie proste.
@ArnoldZboczek: jak masz całe mieszkanie na jednym zabezpieczeniu 16/20 A bo tak wyglądają instalacje w blokach z PRL-u, do tego często instalacja jest aluminiowa to nawet indukcji na 1 fazę nie podłączysz chyba że będziesz trzymał korek żeby coś ugotować.