Wpis z mikrobloga

Witam, postanowiłem uzupełnić moje przemyślenia do wpisu który zatytułowałem.
„r0sjanin to najgłupsze i najmniej refleksyjne zwierzę na świecie i dlaczego”
- https://wykop.pl/wpis/71026019/od-rozpoczecia-wojny-zaczalem-hobbistycznie-czytac, który przyjął się dość dobrze.

Mianowicie w historii istniały imperia i państwa kierujące się ideą imperialną. Potrafię zrozumieć idee agresji, wyzysku i polityki imperialnej. Rozumiem że gdy jeden zabierze drugiemu to ten pierwszy się wzbogaci, jest to bardzo prosty mechanizm. Wiem że imperia poza rozprzestrzenianiem swojej władzy i wyzysku, rozprzestrzeniają również swój styl życia, porządek i pomysły postępowania, w skrócie cywilizacje. Na przykładzie Imperiom Rzymskiego w Galii i imperium Brytyjskiego w Indiach, obie te struktury nie tylko podporządkowywały sobie nowe tereny ale także oferowały sprawniejszy system organizacji społeczeństwa. Dlatego imperia były imperiami a stawanie się pełnoprawnym obywatelem było pożądane i korzystne.

Natomiast kacapja, r0sja, imperium HIVa i korupcji czy jak chcecie nazwać ten byt. Nigdy nic nie oferowała, nic co by było atrakcyjne dla innych, coś co mogło by przyciągnąć do tego sławnego już „ruskiego świata”. R0sjanie myślą że samą agresją, mordowaniem i później zwykłym wyzyskiem staną się imperium i podporządkują sobie inne narody a te będą jeszcze z tego zadowolone. Najzabawniejsze jest to że najprawdopodobniej nie są tego świadomi. Po setkach lat mordowania sąsiadów, dziwią się dlaczego Polacy, Finowie, Litwini, Gruzini... i teraz i Ukraińcy, nie darzą ich sympatią ani szacunkiem. Te małpiszony nie potrafią poprawić swojego bytu a mimo to próbują rozprzestrzeniać chaos w jakim żyją, wszędzie gdzie jest to tylko możliwe.

#ukraina #rosja #wojna
Pobierz
źródło: comment_1642443508l7YmF3yylMdYnI3Cx19W6w
  • 2
@lycaon_pictus: Tak, tylko oni w swojej kulturze mają jakiś dziwny syndrom wyparcia. Nienawidzą Zachodu, żyją w jego cieniu, mają kompleksy, ich marzeniem jest wyjechać z r0sji. Ale gdy to już osiągną to znowu zaczynają onucować, kolaborować z r0syjskim szowinizmem.