Wpis z mikrobloga

@zeek: Ta druga opcja jest spoko - pokój o powierzchni 10,49 m2 zwiększ do co najmniej 14 m2, a drugą część likwidowanego pokoju przeznacz na salon i wstaw ściankę działową z kuchnią, aby mieć ją osobno.
@zeek: to zależy ile sypialni musisz mieć, ale na Twoim miejscu zastanowiłbym się najpierw nad łazienkami. Możesz zrobić jedną dużą łazienkę i zlikwidować tą mniejszą, lub możesz rozszerzyć dużą łazienkę o wnękę w której możesz zrobić saunę, ewentualnie jeszcze do kibelka możesz wrzucić pralkę a na miejscu pralki/kibelka zrobić wypasiony prysznic z biczami wodnymi.

Weź też pod uwagę, że jak połączysz kilka pokoi, to nie musisz mieć wejścia do pokoju koło
@zeek: ja bym zwiększył salon bo 24m to malutko. Sam mam 40m salon z kuchnią i jest na styk XD

Na wizualizacjach weź pod uwagę, że nie masz kaloryferów rozrysowanych, one też zajmują trochę miejsca.

Masz też długi korytarz, przemyśl albo przełączniki schodowe albo czujke, bedzie ultra komfort
@zeek: Jeden z tych 10m bym skasował na rzec powiększonego salonu, na pewno nie dzieliłbym kuchni - u mnie zdecydowanie lepiej sprawdza się to w formie otwartej ale to indywidualna preferencja.

Jeśli chodzi o sterowanie oświetleniem to polecam jakieś smart rozwiązania - chociażby Alexa, po ponad 2 latach użytkowania mogę powiedzieć, że u mnie sprawdza się wspaniale i bezproblemowo.