Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, chciałbym publicznie napisać samokrytykę przed @kuroszczur i złożyć czynny żal. Nieironicznie muszę przyznać, że miał rację, a ja dałem się ponieść młodzieńczej naiwności i wierze w nazwiska. Klasa polityczna, nawet pierwotnie najbardziej ideowa, rzeczywiście się degraduje. Moja wina.

Nie oznacza to, że zgadzam się z nim w 100% i przeszedłem na agoryzm.

W każdym razie chodzi o to: https://www.dobryruch.org/wp-content/uploads/Deklaracja-Ideowa-Dobry-Ruch.pdf

Warto porównać z deklaracją ideową partii Możemy! i sprawdzić co nowego tam jest (a czego - o zgrozo - nie ma).

To pisałem ja, @Ekspert_od_niczego
  • 5
@kuroszczur: Dokładnie, Możemy połączyło się z jakimiś nieznanymi organizacjami pozarządowymi i dokoptowało niezależnego posła Szramkę. Na plus dla niego, że nie dał się skorumpować PiSowi w przeciewieństwie do jego kolegów z dawnego stronnictwa (byli kukizowcy), na minus - no nie kojarzę za bardzo, żeby w głosowaniach wyróżniał się szczególnie liberalnie.
@Ekspert_od_niczego: No cóż. Polityka tak działa. Dodam, że takie syfy wyłażą również na najniższych szczeblach samorządowych, o których przekonuję się cały czas u siebie w mieście a nawet na osiedlu. Publiczna kasa i wpływy również prywatnego biznesu potrafią się bez skrępowania posuwać do najbardziej bezczelnych nadużyć i to czasem w ramach tzw. "prawa"