Wpis z mikrobloga

Anony jest postęp :P
Nauczyłem się by na macu mieć aplikacje w trybie pełnoekranowym i używać trzech palcy na gładziku by się przełączać między nimi w lewo/prawo, jest to zarąbiście wygodne :P windowsa będę używał tylko pod grafikę, chyba że jest sposób by stary bamboo CTL 460 działał jak pod windowsem. Niestety parallel tu zawodzi, sterowniki do maka też, rysuje jak k00pa, jakby co to jestem otwarty na zmianę modelu, jeśli ktoś ogarnia temat i może mi polecić

#pcmasterrace #windows #apple #ios #linux #wacom #rysujzwykopem
  • 21
bo może ktoś wie


@wierzgontycymbale: To tak jakbyś na forum Forda pytał się czy ktoś wie jak zaprogramować komputer pokładowy w nowym Golfie. W końcu i to i to samochód nie?

macOS to inny system i duża część Linuksiarzy nie miała z nim wcale do czynienia, więc nie będzie wiedzieć jak ci pomóc. Podejrzewam, że cześć z nich pewnie nawet tego systemu nie lubi i nie chce mieć z nim nic
@wierzgontycymbale: no dokładnie nie taguj #linux . Chcesz prawdziwy system i się bawić to sobie postaw Linuxa a jak chcesz przełamywać bariery zamkniętego MacOS to pytaj się tych hispterów, bogaczy i grafików, muzyków od MacOS. Może powiedzą Ci jak zmienić tapetę albo jakąś pierdołe, bo używanie MacOS do tylko tylu się ogranicza. Chcesz się bawić i sobie dostosowywać system i wyciągać z maszyny maximum oraz mieć super społeczność, która ogarnia systemy
jak chcesz przełamywać bariery zamkniętego MacOS to pytaj się tych hispterów, bogaczy i grafików, muzyków od MacOS. Może powiedzą Ci jak zmienić tapetę albo jakąś pierdołe, bo używanie MacOS do tylko tylu się ogranicza.

@rtp_diov: zabawne, jakbyś pisał o linuksie, gdzie zwykle pierdoły się wysypują i z rzeczami o których się nie myśli na Windows i macOS, tutaj są Himalaje problemów i ze wszystkim pod górkę, a oprogramowanie (którego pod Linux
@Korda: no masło maślane napisałeś. Ja napisałem konkrety a Ty jakieś lanie wody.
Po pierwsze -

zabawne, jakbyś pisał o linuksie, gdzie zwykle pierdoły się wysypują

Konkretnie jakie pierdoły, co się wysypuje? Korzystałeś wgle z Linux?

i z rzeczami o których się nie myśli na Windows i macOS, tutaj są Himalaje problemów i ze wszystkim pod górkę

Ale o czym Ty wgle piszesz konkretnie? Przecież większość skomplikowanego chipsetu i superkomputerów oraz
@Korda: weź się doucz człowieku, bo stosujesz argumenty populistyczne i piszesz nieprawdę. Do tego widać, że się nie znasz. To tak jakbyś podlinkował wideo, że twórca organów Hammonda uważa, że nie nadają się one do muzyki rockowej, bo były tworzone tylko z myślą o graniu w kościele. Zasięgnij trochę więdzy o Linuxie zanim się o nim wypowiadasz czy się nadaje na desktop.
no masło maślane napisałeś. Ja napisałem konkrety a Ty jakieś lanie wody

Hahaha

Może powiedzą Ci jak zmienić tapetę albo jakąś pierdołe, bo używanie MacOS do tylko tylu się ogranicza.


@rtp_diov: Lanie wody to ty masz we łbie, bo mózgu tam zabrakło.

Konkretnie jakie pierdoły, co się wysypuje? Korzystałeś wgle z Linux?

A co ja spis robię? Dostałeś listę odpałów tego systemu, ale pewnie wolałbyś moimi słowami, powiem więc krótko, bo
Miałem znam ten system lepiej niż Ty. MacOS to system zamknięty i pewnych jego rzeczy z tego względu nie przeskoczysz.

@rtp_diov Konkrety, jakich? Czego mi powinno brakować na macOS? Tego, że jest praktycznie bezobsługowy? Że ma wspólny profil kolorów dla całego systemu, a fonty są jakościowo dobre? Tego, że mogę wyciągnąć tekst z obrazka, że mogę się podpisać na kartce i on zrobi z kamery mój wektorowy podpis na wszystkich urządzeniach i
@rtp_diov: BTW. Śmieszy mnie nazywanie Androida Linuksem. Jest to taki haczyk, który używa się jak wygodnie (zawsze można później się wybronić, że na myśli miało się kernel, a nie system), bo nie ma on nic wspólnego z systemem, a jądrem, które nikogo nie obchodzi. Ludzie, mówiąc Linux, mają na myśli GNU, a jakby mieli go tak obsługiwać jak GNU (terminal, dziadowskie oprogramowanie, i brak stabilności) jak Ubuntu Touch, to nikt by
Ma przede wszystkim upośledzony system graficzny. Udaje, że ma graficzny, ale jest on tak ułomny, że bez terminala nic nie idzie zrobić. Mentalnie utknął w XX w. Więcej zrobię pożytku na macOS, niż na tej zabawce i przede wszystkim szybciej i skuteczniej. Ponadto jest niestabilny.


@Korda: nie no ale Ty się nie znasz na systemach operacyjnych to po co jeszcze się kompromitujesz. Po pierwsze to nie "system graficzny" a serwer wyświetlania
Ponadto jest niestabilny.

Podczas korzystania z internetu, Linux Mint (szyfrowany zresztą) się wysypał i więcej nie wstał. Żeby zbootować Pop_OS! w wersji na GPU nVIDII, trzeba było odpalać go w trybie awaryjnym, bo inaczej nawet się nie włączył. A jakie tam były problemy z samym sklepem – nigdy nie miałem w żadnym systemie takich jazd, bym nie mógł z niego czegoś zainstalować – tam wszystko się rozkracza. Nawet na to gówno nie