Wpis z mikrobloga

Halo pecemirki!
Ostatniego peceta składałem jeszcze na Athlonie X2 naście lat temu więc mocno wypadłem. Od jakiegoś czasu za mną chodzi nowy blaszak do codziennego użytku. Miałem czekać na nową integrę na AM5 ale do przyszłego roku nie wytrzymie. No i ceny platformy wciąż trzymają się dość wysoko. Poskładałem takie coś na #xkom i proszę o dobre albo i nie słowo na temat tego zestawu. W przyszłości chciałbym dołożyć grafikę i pewnie na końcu procka z obsługą PCiE4. Cena zestawu jest ~160 cebulionów niższa ale lista nie uwzględnia rabatów z aktualnych kodów.
Jeszcze walczę ze sobą czy brać obudowę czy oszczędzić 2 stówki i wpakować to do 20letniego modecoma :D Tyle że ta stara buda ma tylko opcję na jeden wentyl z tyłu (i to chyba 80-90 max) więc może być ciepło. Inna rozterka to płyta, ta czy Aorus mATX?
A może zupełnie coś innego?
Coś tam nie gra ze sobą? Czy może być?
#skladamkomputer #pcmasterrace #pytanie #pytaniedoeksperta #komputery
  • 5
@pesimist:
Zasilacz drogi.
Niepotrzebnie 2 SSD, lepszy jeden szybszy 1TB gen 4.
Płytę podmienić na niewiele droższą Asus B550 TUF, a znacznie lepszą.
Jeśli chcesz w przyszłości kupić GPU, to lepiej jednak wziąć R5 5600 + jakąś tanią kartę do wyświetlania ekranu.
Asus B550 TUF

@GhostTrick: myślałem nad Aorus Elite, to chyba podobna klasa ale cenowo to jednak 150-200 drożej od Gaminga

Zasilacz drogi.

a jaki tańszy żeby potem nie zmieniać?

R5 5600 + jakąś tanią kartę

planowałem w następnym kroku (do roku) dołożyć GPU (bez szaleństw, Intel Arc 750-770 mnie intryguje) a dopiero na końcu CPU jak już będzie rządzić AM5 i Ryzeny7 z tej generacji trochę stanieją