Wpis z mikrobloga

kumpel #mandalorian wpada w weekend chce go wkrecic w #starwars
Nie wiem co wybrać, fabularnie zacząłbym od poczatku ale film z 77 to straszne drewno jak na obecne czasy. Rsczej poszedlbym w coś nowszego, efekty specialne, dolby atoms. Łotr 1, han solo a moze #mandalorian?
  • 5
@KOXsu może jednak lepiej pokazać od czego się zaczęło?
Moim zdaniem Łotr 1 czy Mando mimo, że są świetne nie oddają 'sedna' Star Wars które dla większości nieobeznanych ze światem jednak kojarzą się z Jedi, Vaderem i Yodą. Może #!$%@? ale bez znajomości kontekstu wymienione przez Ciebie produkcje to fajne strzelanki w kosmosie tylko.
Z drugiej strony kiedy zaczęliśmy z żoną oglądać Mando gdy kiedyś się pojawił 1 sezon, to potem chciała
@Fevx: Od których filmów zaczęliście? Też chcę z żoną obejrzeć. Nie jest specjalnie fanką gatunku dlatego mam dylemat - czy zacząć od I części, która jest trochę bardziej efekciarska ale przez to stracimy niespodziankę kim jest Vader. Czy jednak zacząć od klasycznej trylogii mając na uwadze, że to jednak technicznie starsze filmy i nie do końca mogą zachęcić do dalszego oglądania. ()
@deny06: żona chciała chronologicznie w świecie SW, czyli 1, 2, 3, Łotr, 4, 5, 6. Solo chyba nie oglądaliśmy ale to akurat widziała.
Z tym, że ona takie rzeczy jak Anakin=Vader to wiedziała bo oglądała jednym okiem gdzieś tam w TV zawsze, tylko teraz pokazałem jej na Disney+ dokładnie i z komentarzem.
Ja jestem zdania, że lepiej zacząć od 4, 5, 6 właśnie dlatego, że starsze są gorsze technicznie - żeby