Wpis z mikrobloga

Mirki orientowałem się i leczenie kanałowego przy czterech kanałach to około 1500 zł(chodzi o ząb siódmy) , ale co robi się po leczeniu tego zęba ? wypełnia się go czy nakłada jakąś koronę ? te 1500 przeboleje ale jak po leczeniu przyjdzie mi znów dać 1500 za jakąś koronę to chyba nie udźwignę finansowo.
#dentysta #stomatolog #stomatologia
  • 7
@SwiatWedlugAndrzeja dzięki , jak wchodzę na cenniki dentystów w okolicy to np. leczenie kanałowe zęba (3,4) kanały - 1400-1500 zł - ale właśnie nie wiem czy w tym już jest wszystko czy najpierw leczenie a później dodatkowa płatność za odbudowę jakąś
@Daro_: U mnie dentysta ma w cenniku zaznaczone, że cena "leczenia kanałowego" nie obejmuje wypełnienia i odbudowy. Więc zobacz sobie dodatkowo cenę wypełnienia. Dużo też zależy ile tego zęba będzie trzeba odbudować u mnie praktycznie cały był do odbudowy
@Daro_: to zależy od stanu zęba. Jak brakuje mu jakiejś ściany to trzeba zrobić odbudowę pośrednią, nakład (onlay, overlay) albo koronę ceramiczną (koszt ok. 1400-2000zł) Czasami w dobrych warunkach można zrobić endokoronę kompozytową (1000-1400zł). Wszystko zależy od sytuacji. Rzadko wypełnienie jest najlepszym wyborem w przypadku zębów po leczeniu kanałowym.