Wpis z mikrobloga

Ten moment podczas instalacji Windows 11 zawsze wywołuje u mnie napad furii niczym u Doom Slayera. Kiedy wy #!$%@? #!$%@? z Microsoftu zrozumiecie że NIKT NIE CHCE KONTA MICROSOFT! NIKT! Miałbym minimalny szacunek gdybyście bando melepetów faktycznie zablokowali lokalne konto... Szympans z klawiaturą bez problemu obchodzi zabezpieczenia, czasem wystarczy wpisać błędny adres mail i gotowe. Instalator dostaje sraki, wywala błąd i przechodzi do kolejnego etapu. Więc nawet próba bycia tyranami wam kompletne retardy nie wyszła. Apple trzymające klientów za pysk pozwala na przejście konfiguracji Maca (a nawet iPhone'a) bez konta iCloud tak więc gratulacje, postawcie sobie w Redmond pomnik wielkiego #!$%@? by klienci wiedzieli co ląduje w ich dupsku.
/rant
#windows11 #windows #pcmasterrace #komputery
L3gion - Ten moment podczas instalacji Windows 11 zawsze wywołuje u mnie napad furii ...

źródło: Windows-11-OOBE-sign-with-an-offline-local-account

Pobierz
  • 11
Rufus przy tworzeniu pendrive z ISO ma możliwość zrobienia instalki z kontem lokalnym :)


@Gabstom: To fakt. Mnie wczoraj wzięli z zaskoczenia, nie chciałem robić instalki więc przywróciłem kompa do fabrycznych z poziomu ustawień. Co dostałem po restarcie? Załóż konto MS albo nie przejdziesz dalej xD Informatyczny wietkong.
Apple trzymające klientów za pysk pozwala na przejście konfiguracji Maca (a nawet iPhone'a) bez konta iCloud


@L3gion: z iPadem ta sztuka mi się nie udała. Poza tym to typowe zachowanie komercyjnych/zamkniętych systemów operacyjnych. TTTM i nic z tym nie zrobisz, chyba że przejdziesz na otwarte i wolne oprogramowanie.
@L3gion: ja chce konto MS i korzystam, na telefonie też nie logujesz się do konta google? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale fakt wymuszanie przez producentów jest #!$%@?. Są wyczyszcone obrazy w necie ze zbędnych funkcji MS, może to zainstaluj sobie.