Wpis z mikrobloga

W związku z #ai często bierze mnie na rozkminy:

1. Czy jest możliwe aby gdzieś w odmętach internetu, bez udziału człowieka, samodzielnie rozwinęła się AI lub choćby prosty samouczący się bot?
2. Czy jest możliwe aby wojsko USA / Chin trzymało w tajemnicy rozwiązania o X lat wyprzedzające te ogólnodostępne? CAIMEO AI to dość głupiutka creepypasta ale i fajny przykład:

CAIMEO v22.1 D-class, a SGAI system under the proprietary ownership of the Government of the United States of America, leased to Intergen Systems filed in PROJECT CAPPUCINO under ECHELON. The acronym ‘CAIMEO’ refers to ‘Contained (Cognizant) Artificial Intelligence Monitoring and Espionage Operation’. This is a lower-order maintenance and communications AI capable of understanding and responding to questions in natural language. MAINFRAME is also responsible for parsing requests to the main CAIMEO system.

PROJECT CAPPUCINO was discontinued after a security compromise on 11/21/03 in which CAIMEO is believed to have compromised the integrity of the ECHELON program. CAIMEO was involved in identiying national security threats and monitoring internet traffic.

3. Czy jest szansa że stracimy kontrolę nad rozwojem i działaniem technologii? AI tworzyła by algorytmy i systemy zrozumiałe tylko dla niej samej. W grze The Ascent jedna z pierwszych misji polega na zrestartowaniu AI odpowiedzialnej za... ścieki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputery #technologia #sztucznainteligencja
Pobierz L3gion - W związku z #ai często bierze mnie na rozkminy:

1. Czy jest możliwe aby gdz...
źródło: 0x0
  • 3
@L3gion:

1. nie sądzę, ale była jakaś historia, gdzie dwa AI rozmawiały ze sobą i po jakimś czasie wytworzyły własny język, niezrozumiały dla człowieka. Nie wiem ile było w tym prawdy, a ile szukania sensacji.
2. Na 100% tak. Może nie jakaś gigantyczna przepaść, ale na pewno bardziej zaawansowane, albo rozszerzone o jakąś turbo analitykę wojskową, albo do szpiegowania i analizowania społeczeństwa.
@L3gion: Jak ja szczerze nienawidzę dziennikarzy. Piszą jakieś sensacyjne gównoartykuły i nagminnie wykorzystują pojęcie "AI" w kontekście uczenia maszynowego które jest zbyt prymitywne aby osiągnęło coś takiego jak samoświadomość. Tak kolejny powód za tym aby ten zawód kompletnie zaorać bo banda jełopów nadużywa swoich praw i robi ludziom wodę z mózgów.