Wpis z mikrobloga

Myślę sobie, żeby dostać się do firmy IT na stanowisko HelpDesk. Jest to troche trudniejsze dla mnie obecnie ze wzgledu na to, ze przeprowadzilem sie do Francji, wiec francuskim nie moge tutaj sie pochwalic na CV, a nawet jestem troche na straconej pozycjibw stosunku do native'ów. Ale znam dobrze angielski i chcialbym to wykorzystac zeby w takim otoczeniu zaczac pracowac i pozniej programowac dla tej lub innej firmy. Macie takie osoby w Polsce, ktore awansowaly z helpdesku na programiste?

#programowanie #programista15k
  • 7
@ScholarsHut: pewnie ktoś taki jest ale ogólnie nie ma czegoś takiego jak ścieżka rozwoju od help desku po programistę. Większość ludzi jak jest programistą to po prostu od takiego stanowiska zaczyna. A jak ktoś w IT zmienia stanowisko na programistę to zazwyczaj jest to tester manualny -> tester automatyczny -> programista.

I ogólnie myślę że bycie testerem to lepszy pomysł niż help desk
@ScholarsHut: zależy od firmy jak jest korpo to kwestia polityki jaką mają. U nas w firmie kilka os tak przeszło, ale to średnia firma i konsultanci piszą zapytania SQL a czasami mogą zrobić jakieś drobne poprawki w dedykowanych mini aplikacjach dla klientów i jak się trafiał ktoś komu to dobrze szło a gorzej kontakt z klientem to 2 os tak przeszły z czasem.
Ale jeśli to ma być tylko siedzenie na
@obieq: Zaczynam nauke pythona. Praca na helpdesku mialaby byc tylk luzno zwiazana z zostaniem programista. Jedynie chcialem wiedziec czy Mircy tutaj znaja osoby, ktore tak zrobily. Chcialem wiedziec jak czeste to zjawisko.
@ScholarsHut: helpdesk z programowaniem ma tyle wspólnego co serwisant drukarek z programowaniem. jaki sens jest przebranżowiać się z zawodu A do zawodu B, który z zawodem A nie ma nic wspólnego, żeby potem się przebranżowić z zawodu B do zawodu C, który nie ma nic wspólnego ani z zawodem A ani zawodem B? to już lepiej przebranżowić się bezpośrednio z zawodu A do C.

pewnie sens jest w tym, żeby to
@ScholarsHut: z HD na programistę to taki sam skok jak z czegokolwiek innego na programistę. W większości firm jest to praca z produktem, wiec spotkałem się już z awansami na projekt i product managerów, ale nie na stanowiska techniczne. Jeśli brzmi to dla ciebie dobrze, albo po prostu HD wydaje ci się atrakcyjny, to czemu nie. Ale jeśli celem jest deweloperka to IMO nie przybliży cię to jakoś specjalnie.