Wpis z mikrobloga

Pracowaliście kiedyś w środowisku, gdzie w teamie są ludzie dla których wszystko jest źle, management #!$%@?, decyzję #!$%@?, ogólnie wszystko #!$%@?? Normalnie robić się odechciewa xD pracowałem w kilku firmach i zasadniczo wszędzie jest ten sam syf i dziwię się, że ktoś ma energię by cały czas narzekać zamiast wziąć te łopatę, #!$%@? swoje i cieszyć się kolejnym dniem #pracbaza #programista15k #programowanie
  • 18
  • Odpowiedz
@szmichal niedługo ale zdarzyło się. Ogólnie to trzeba podziękować za taką pracę. Wychodzę z założenia że mogę i trochę mniej zarobic, ale w zdrowej atmosferze pracować i nie #!$%@? się z rana, że muszę znów do pracy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Redbulltabak: to moj pierwszy raz w karierze (praca z tego typu czlowiekiem/ludzmi) i w szoku jestem, ze ludzie tak bardzo daja #!$%@? o to, jakie decyzje podjeto rok temu xD Mowie chlopie jest jak jest, daj na luz xD
  • Odpowiedz
@szmichal: jak to bylo rok temu to ok, ale ogolnie to chyba dobrze ze ludzie nie godza sie na #!$%@? management. O ile to tylko plotki i #!$%@? przy kawie to olac takich, a jak to jakis wiekszy ruch to popierac
  • Odpowiedz
pracowałem w kilku firmach i zasadniczo wszędzie jest ten sam syf


@szmichal: Nie zgodzę się, są bardzo dobre firmy, gdzie nie ma syfu. Tylko najczęściej tam rekrutacja jest trudniejsza.
  • Odpowiedz
@szmichal pierwszy raz pracujesz z rodakami? Jak Polak nie narzeka to mu nie zależy albo jest chory.

Jak ktoś narzeka za bardzo to mu się daje zadania reformatorskie. Tylko trzeba pilnować takich agentów bo zazwyczaj wdrażają wszystkie pomysły, które nie pasują do danej sytuacji i w efekcie jest jeszcze gorzej.
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: also zastanawiam sie, czy goscie po prostu nie ogarniaja i nie staraja sie przykryc swoich drobnych niedoskonalnosci ciaglbym narzekaniem, bo kod produkuja taki se a wszelkie sugestie odbijaja "nie ma wymagan nie ma ladnych rzeczy" takze produkuje sie #!$%@? kod bo biznes ssie xD
  • Odpowiedz
@BreathDeath: Nie ma takiej firmy, niezależnie czy pracujesz w faangu, czy w firmie typu jane street. Zawsze spotkasz się z podejściem które powstało X czasu temu, każdy go używa, chociaż ma świadomość że mogło to być lepiej zrobione, ale nie można tego zmienić ze względu na czas, wygodę, czy zbyt dużo zależności. Dosłownie zawsze tak jest xD Jeżeli uważasz że w twojej firmie wszystko jest zajebiscie, to wysunę stwierdzenie że
  • Odpowiedz
  • 1
@RapIArbuzy: w faangach to jeszcze gorzej, bo expa nie przeniesiesz z firmy do firmy. Google, Microsoft, Amazon, wszyscy maja swoje internal toole. W googlu maja nawet swojego stack overflow xD
  • Odpowiedz
@szmichal: Tak, ale to dlatego że niemalże wszędzie faktycznie było #!$%@?. Tam gdzie zdawało się nie być #!$%@? odpadałem na 5 etapie rekrutacji, a już sam fakt przeczhodzenia przez tyle etapów był... no #!$%@?.
  • Odpowiedz
Nie ma takiej firmy, niezależnie czy pracujesz w faangu, czy w firmie typu jane street.


@RapIArbuzy: Pracowałeś w FANNGu albo Jane Street?

Zawsze jest dług technologiczny, ale różni się podejście do minimalizowania
  • Odpowiedz