Wpis z mikrobloga

Będę oddawał autko do mechanika pacjent volvo s40 1.9 w dieslu 115km zrobiłem nim już około 100 tys kilometrów ogolnie ma 300 tys nalotu licznikowe a ile rzeczywiste to bog wie,więc wypadałoby wymienic parę rzeczy, dobrze mi sie nim podróżuje nic się nie psuje wiec myślę że 2 lub 3 lata nim pojeżdżę, w planach jest oczywiście rozrzad i oleje, co mógłbym jeszcze wymienić żeby np mi nic się nie #!$%@?ło po kilku dniach, sprzęgło? Co jeszcze jakieś świece, odma ? ogólnie to chciałbym sam zamówić te rzeczy ponieważ mój mechanik to o wycenie paragonie czy fakturze nigdy nie słyszał chce wiedzieć co ile kosztuje ale muszę wiedzieć co porrzebuje ????
#motoryzacja #mechanik #samochody
  • 5
@Cytryna123: odma, świece żarowe na pewno nie zaszkodzą. Do tego wszystkie plyny (chłodniczy, hamulcowy, od wspomagania, w skrzyni) jeśli nie wiadomo kiedy były robione. Sprzęgło jak dobrze łapie to się nie wymienia, ono zużywa się stopniowo a nie na raz. Dwumas nie wiem czy tam jest, ale jeśli się nie tłucze to tez nie ma potrzeby. Klime sprawdź jak jest bo lato idzie
@Cytryna123: też mam ten samochód, miałeś może taki problem ze centralny zamek nie zamykał drzwi kierowcy? Zamyka, ale jak szarpniesz za klamkę to otwiera wszystkie drzwi xD więc mogę sobie otworzyć z centralnego, ale zamknąć muszę z klucza. Nie chce mi się boku drzwi rozbierać, a może akurat też miałeś z tym problem?