Wpis z mikrobloga

Kondycyjnie jestem do dupy. Brakuje mi tlenu przy bieganiu. Czy wprawieni biegacze odczuwają brak tlenu? Zadyszkę? Dopiero zacząłem biegać i się zastanawiam czy tylko początkujący tak mają? Nie bolą mnie nogi ani nic, jedynie brakuje mi tlenu. Biegać i czekać na poprawę czy zmniejszyć szybkość biegu?
#bieganie
  • 6
@VirusX: Biegaj dalej. Nie muszą to być jakies dlugie odcinki. Najważniejsze to jest dotleniac mięśnie biegając wciagaj powietrze nosem a wydychaj ustami. Kondycja poprawi sie z czasem. Ciało przyzwyczai sie do wysiłku fizycznego i bedzie lepiej.
Biegać i czekać na poprawę czy zmniejszyć szybkość biegu?


@VirusX: i to i to ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żeby z biegania był jakiś progress to najlepiej, żeby treningi trwały 30+ minut, jak dużo szybciej się męczysz i nie możesz dalej to spróbuj zwolnić
@VirusX biegaj wolno i systematycznie zwiększaj czas żeby zbudować baze. Kondycja przyjdzie sama. Na początku każdy ma wrażenie że nogi niosą ale brak tlenu ale to się z czasem zmienia. Ja teraz przy bieganiu 10-15 km mam mocna zadyszkę ale tak jakby ona dochodzi do pewnego poziomu i na nim się utrzymuje o ile nie przycisnę tempa. Kwestia nauczenia się z tym radzić :)