Wpis z mikrobloga

@Vedar: Największe szczęście jest wtedy kiedy potrafisz sobie poradzić nie mając pieniędzy i w momencie kiedy masz ich za dużo. Same w sobie szczęścia nie dają bo to tylko papier lub wirtualna cyferka ale hajs to po prostu wolność. Im więcej masz pieniędzy tym masz więcej możliwości. To wszystko.
@Vedar sądziłem podobnie jak Ty, dopóki nie złapałem choroby, która mogłaby mnie szybko wykończyć. Samo doświadczenie oczywiście paskudne, ale pomaga w szybkim zrozumieniu tego, czego wcześniej się zrozumieć nie umiało bądź nie chciało. Pieniądze są przydatne i dają komfort życia. Kiedy uświadamiasz sobie, że może Cię za niedługo na tym świecie nie być, myślisz o najbliższych i wspólnie spędzonych chwilach, a nie o nieruchomościach, samochodach czy liczbach na koncie. I każde pieniądze
@Vedar: KIEDYŚ BYŁEM BARDZO BIEDNY, tak biedny że aby oszczędzić na biletach jeździłem na darowanym mi rowerze po 50 km w dwie strony do pracy i na uczelnie. W domu było pieniędzy do 15-tego po opłaceniu podstawowych rachunków. Wtedy powoli nie czułem się człowiekiem bo nawet na zakup wody w butelce nie było mnie codziennie stać a jedzenie często było z pomocy dla najbiedniejszych. TO BYŁO BARDZO UPOKARZAJĄCE. Natomiast wtedy spędzałem
"pieniądze szczęścia nie dają"


@Vedar: bo nie dają - kupisz sobie coś i masz, cieszysz się chwilę i koniec. Ale ich brak z pewnością nie ułatwia sprawy - bo bez nich ciężko nawet zaspokoić podstawowe potrzeby.