Wpis z mikrobloga

@animuss: @mojwa: system. to ze nie maja kasy na emeryturze jest wina systemu. to ze majatek uzyskany z prywatyzacji PRL nie poszedl na ich konta emerytalne to wynik ich glosowan w wyborach. To ich wina. Teraz odcinaja kupony od swoich decyzji. Przykre ale tylko tak (na wlasnych bledach) mozna ludzi cwiczyc.
@o90: nie wiem jak emeryci mogliby coś zmienić, skoro ich głównym codziennym wyzwaniem jest przeżyć i nie ma czasu na nic innego. Zmiany leżą w gestii młodszego pokolenia.
@animuss: emeryci maja takie same mozliwosci glosowania jak mlodzi. I maja cos czego nie maja mlodzi. Maja czas.

@mojwa: owszem. alternatywa ? trzeba bylo komunistow wieszac jak byla ku temu okazja. teraz trzeba czekac az cale pokolenia pamietajace komune czyli takze moje umrze. Powtorka z Mojzesza :)
@o90: też chciałbym wierzyć że społeczeństo mądrze będzie głosować. Ale tak nigdy nie ma, bo przecież to nie mądrzy ludzie stanowią większość w społeczeństwie. Poza tym na starość elastyczność myślenia się zmniejsza i ludzie bardziej skłonni są głosować na słabych, ale znanych.
@o90: gdy napedza Cie nienawisc do wroga - nie zmienisz niczego na lepsze.

Wieszac komunistow,.czyli kogo? Wszystkich z partii? I co by to dalo, poza wybiciem czesci spoleczenstwa?
@o90: dobra, myslalam, ze czegos nie wiem - ale.nie dowiedzialam sie niczego nowego i nie widze analogii do PRLu, serio. Wyrazaj sie normalnie, bez dziwnych metafor.
@mojwa: Mojzesz wzia Izraelitow podroz do Ziemi Obiecanej. W podroz podczas ktorej wymarla generacja pamietajaca niewole u faraona. Generacja ta byla zarazona niewola. Tak samo jak generacja pamietajaca komune.

Wybijajac czerwonych mozna bylo zaczac z czysta karta. Bez ciaglego babrania sie w gownie teczek, bezpieki, koneksji rodzinych i sitw partyjnych. Bo za komuny bylo lepiej. JAkiej komuny co pan pieprzysz odpowie nastepna generacja co kumuny nie pamieta. Dlatego przywolalem Mijzesz ajkao