Wpis z mikrobloga

Pochwalcie się listą rzeczy zabieranych w długie tripy. Jakieś łatki, klucze naprawcze pompki etc.
Zastanawiam się nad zrobieniem kilkudniowej trasy na majówkę ale boję się awarii roweru.

#rower
  • 8
@swango: Mam podsiodłówkę TOPEAK Aero Wedge Pack Medium, a w niej:
- adapter presta -> schrader do napompowania dętki na stacji,
- zestaw łatek do dętki z klejem VP-1,
- pompka z wężykiem LEZYNE Sport Drive HP S (długość 19cm), bardziej ufam tym ręcznym niż na CO2, no i wychodzi taniej,
- 3 łyżki do opon Schwalbe,
- jedna dętka pasująca do mojej opony,
- Multitool Crankbrothers M19.
- paczka chusteczek
@Chardkor jeżdżę dokładnie tak samo każda trasę 50-300, bez husteczek ale mam jeszcze spinkę do łańcucha i baterie do czujników, wszystko w mini woreczku łącznie z przejściówka. @Chardkor jak na kilka dni to już 4 osoby pisały że nie wozili haka i w końcu się nauczyli ( ͡º ͜ʖ͡º) ja też miałem historię ze zniszczona szprycha że nie mogłem jechać i od tej pory biorę też klucz
@swango: W sumie każdy wyjazd: pompka, dętka, łatki, klej do łatek, łyżki do opon, rękawiczki lateksowe, jakaś gotówka, spinka do łańcucha, multitool, zapisany nr OC, chusteczki higieniczne.
Jak jedziesz na kilka dni, to smar do łańcucha się przyda.
spinka do łańcucha

@Wycu91: zawsze mnie to ciekawi - po co? zerwany lancuch mozna spiac bez spinki. i tak jest do wymiany. a tak to bym musial miec spinke do siebie 12rzedow i 11rzedow (dwa rozne rowery), do zony 10rzedow
no i po co detka + latki?
rekawiczki - kupiles se paczke kiedys zeby nie upieprzac rak za kazdym razem jak cos w samochodzie lub rowerze robie, to peka od razu,
do zony 10rzedow


@subiel: Żona niech sobie swoją wozi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spinka waży tyle co nic, zajmuje miejsca tyle co nic, a spinam tym łańcuch w polowych warunkach w chwilę. Nie wiem, czy chciałoby mi się babrać z pinem. I czy dałbym radę z moimi manualnymi umiejętnościami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no i po co detka + latki?


Jedną awarię ogarnę