Wpis z mikrobloga

@jestem_legenda: 5 cm chyba nie mają (nie mierzyłem), ale używam na co dzień Camar 806 (mają ciut wiekszą regulację od Blumowskich.

Zawieszek mocowanych do wieńca górnego raczej nie ma (nie sprawdzałem dokładnie). Mijałoby się to z celem, bo wtedy całą szafkę trzymałby kawałek wkręta w 18 mm krawędzi... czyli 7 mm wiór. To nie miałoby racji bytu.
@strikingsurface @marcel_pijak
pytam dlatego, że u siostry mieszkaniu gdzie robię jej meble, 5cm od ściany idzie rura gazowa. proponowałem jej zrobić meble do rury, a dalej dać blendę, ale uparła się żeby zrobić do końca.

no to zrobiłem do końca,frez na plecki zrobiony jest głębiej żeby rura się zmieściła za szafka. tylko że z racji braku doświadczenia nie przewidziałem problemu z montażem, nie zmieści mi się korpus z wieszakiem pomiędzy rura a
jestemlegenda - @strikingsurface  @marcelpijak 
pytam dlatego, że u siostry mieszkani...

źródło: temp_file.png6888216327471403035

Pobierz
@jestem_legenda: Ale obok będziesz miał inne wiszące, to jak będzie prawa zawieszka, 4 spaxy do sąsiedniej szafki - to tu z przodu możesz przez bok szafki przebić się do ściany i będzie OK. Bardziej martwi położenie górnej rury, bo wypada dokładnie na linii szyny do zawieszek.
@marcel_pijak coś wymyślę. :)

a jeszcze przy okazji. w szafkach dolnych narożnych będa dwa fronty połączone ze sobą na stałe pod kątem prostym (jeden bok był za krótki żeby kombinować z łamanym frontem).
fronty z MDF lakierowane, boki mam ścięte pod kątem 45°.
czym trwałe je połączyć? jakiś klej?
@jestem_legenda: Whhhhattt?? Po pierwsze tego typu szafek w "L"kę się ogółem nie robi ale pomijając to.
Jak już to masz zawiasy 170* + uzupełnienie. Rozwiązanie ch*jowe ale tak się 30 lat temu robiło
Potem w tych elkach narożnych popularniejsze były drzwi 170* jedne i drugie.
Patent, że na sztywno to robisz jest dla mnie czymś niebywałym i jak żyję to nigdy ale to przenigdy się z takim rozwiązaniem nie spotkałem. Jeżeli
marcelpijak - @jestemlegenda: Whhhhattt?? Po pierwsze tego typu szafek w "L"kę się og...

źródło: 2023-04-16_17-54-02

Pobierz