Wpis z mikrobloga

Czasy marksizmu stalinizmu wracają xDD

W niedzielę obchody 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej z udziałem Jarosława Kaczyńskiego [PLAN]

Obchody 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczną się w niedzielę rano i potrwają do wieczora. Zostały przesunięte z powodu Poniedziałku Wielkanocnego, który w tym roku wypadł 10 kwietnia.


#bekazpisu #smolensk #bekazprawakow #bekazkatoli
spere - Czasy marksizmu stalinizmu wracają xDD
W niedzielę obchody 13. rocznicy katas...

źródło: FtbF_BqWAAEIUeG

Pobierz
  • 14
@spere najgorsze jest to że już mieliśmy co najmniej kilkanaście publicznych referatów o Lechu, jego kulcie jednostki i jego nastepstwach. I nadal jak krew w piach, ludzie niczego się nie nauczyczyli i nadal czczą „genialnego przywódcę”, „nauczyciela ludów”, „najlepszego kołchoźnika", „chorążego pokoju”, „tytana myśli”, „koryfeusza kultury”, "wielkiego językoznawce”.
N.....y - @spere najgorsze jest to że już mieliśmy co najmniej kilkanaście publicznyc...

źródło: temp_file.png8046531586653073978

Pobierz
  • 0
ok, a co to ma wspólnego z marksizmem?


@aegispolis: no to były znane slogany w historii XX wieku:

marksizm leniznizm, itp

powoli wracamy do tego stylu propagandy
@spere chyba nie zrozumiałeś pytania
Ale już się domyślam, że chyba miałem rację - piaskownica.

Ale marksizm i leninizm to nie były jak to mówisz znane slogany, tylko nurty w filozofii polityki.

To co akurat robi PiS to zwyczajnie tworzenie mitologii państwowej i taniec na grobach i pamięci. Nie ma sensu przypisywać tego lewej czy prawej stronie, choć akurat z takich obchodow, w dodatku ppodlanych kościołem to znane są prawicowe rządy znacznie
  • 0
Ale marksizm i leninizm to nie były jak to mówisz znane slogany, tylko nurty w filozofii polityki.


@aegispolis: no przecież jasne, że to były nurty w filozofii.

ale były to też slogany, wykorzystywane w partyjnej propagandzie, która na pokaz głosiła rozwijanie tych nurtów

co miało tyle wspólnego z prawdą, i z założeniami tych nurtów, co ja z baletem
@spere jeden ze 100 powodów czemu nienawidzę PiSu.
Katastrofa?
przecież otwarcie mówili / mówią, że to był zamach!

O tym, że przez 8 lat nie sprowadzili wraku to szkoda strzelić ryja.
@spere: Nie możemy nic robić ani naciskać bardziej na Rosje jako opozycja. Mamy za małą władzę. Jesteśmy tylko opozycją. Gdy odzyskamę Bolskę zrąk PO obiecuję że zrobie wszystko aby tupolew wróciłdo polski. Są możliwości nawet wiemy jakie ale PO nie chce tego zrobić z wiadomych przyczyn. Gdy zostanę premierem to da się to załatwić w tydzień

Słowa Jarka mniej wiecej z połowy 2012 cytuję z pamięci