Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #pytanie

Mirki, muszę jechać jutro autem na przegląd i niestety mam jedną żarówkę świateł dziennych przepaloną. Zastanawiam się czy diagności sprawdzają sprawność świateł dziennych. W normalnej sytuacji nie byłoby problemu, ale posiadam Lagunę 3 w której dojście do żarówki od dziennych jest masakryczny i nie wyrobię się do jutra z rozebraniem połowy przodu auta..... Będę wdzięczny za podpowiedź jesli ktoś miał podobną sytuację.
  • 27
@DevSwift: jak są na wyposażeniu to muszą działać ale jak puścisz bajkę, że przestały Ci działać po drodze albo, że nie widziałeś to pewnie podbije jeśli reszta będzie ok. No chyba,że trafisz na wyjątkowego służbiste ;p

Ale czy w niedziele zrobisz przegląd...
@DevSwift: mi zawsze diagnosta wymieniał żarówki za friko jeśli miałem na zmianę, bo w nissanie Note dostęp do tego dziadostwa tragiczny a on szpec ekspert. I to na 3 stacjach zawsze trafiałem na tego typu diagnostę, więc wydaje mi się że to uczynni ludzie generalnie.
  • 0
@Golfinho: mam sprawne mijania, na których mogę zgodnie z przepisami jeździć autem. Więc moim zdaniem temat nie jest taki zero-jedynkowy. Ale jak trafię na służbistę to różnie może być..
@Golfinho: @DevSwift tylko że przeciwmgłowe są potrzebne i należy je zapalić w określonych warunkach, natomiast dzienne są opcjonalne. Możesz jeździć w dzień w dobrych warunkach na dziennych bez mijania, a nie że musisz bo możesz włączyć mijania.
@DevSwift w lagunie 3 wymiana żarówki do jazdy dziennej jest do zrobienia. Nie jest to trywialne ale da się spokojnie zrobić. Za pierwszym razem zajęło mi to 20 minut ;)
pewnie masz problem z tą po stronie kierowcy - zwróć uwagę na obudowę akumulatora - pociągnij róg do góry i wyjdzie 1/3 obudowy, wtedy jest trochę miejsca na rękę.