Wpis z mikrobloga

Cześć. Czaję się na ten rządowy kredyt 2%, bo w sumie to tani pieniądz przy tak gigantycznej inflacji i jeżeli nie skorzystam to stracę, bo ceny i tak będą szły w górę.
Tak się składa, że moja partnerka spełniałaby wszystkie wymogi. Nie mamy ślubu.
Jeżeli ja kupię działkę powiedzmy za 160-200 tysięcy i przygotuję wszystkie przyłacza, pozwolenie na budowę itd. to moja dziewczyna będzie mogła starać się o taki kredyt na budowę domu na tej mojej działce? i czy tę działkę możemy włozyć jako wkład własny?
Ja już mam nieruchomość na siebie, więc nie spełniam wymogów.
Czy ten kredyt musi wziąć na tylko na siebie czy możemy wziąć go razem? nie mamy dzieci ani ślubu zaznaczam.

@droetker4 #kredythipoteczny #kredyt2procent
  • 13
@Chris_Karczynski

Jeśli na moment wzięcia kredytu działka będzie na Ciebie nie będzie mogła stanowić wkładu własnego dla jej kredytu. Wkład musi być własnością. Dopytam jeszcze kredytowca z mojego biura, ale jak dla mnie nie do zrobienia w tej konfiguracji. Ogólnie program został celowo tak stworzony żeby wykluczyć związki nieformalne czyli dodać kolejną cegiełkę do niesprawiedliwego traktowania części obywateli.
@droetker4: To nie problem, bo w razie czego mam gotówkę. Ale będzie mogła wziąć ten kredyt na dom na mojej działce?
Jak wtedy jest liczony wkład własny? W sensie jeżeli chodzi o mieszkanie to prosta sprawa, bo cenę ustala deweloper, ale w przypadku budowy domu jest inaczej. Jak bank liczy wartość takiego domu? Z wyceny SSZ z projektu domu?

Znalazłem takie coś w necie:
"W tym miejscu warto podkreślić, że warunkiem
@Chris_Karczynski

Prawda jest taka, że na ten moment bez oficjalnej ustawy jest wiele prostszych pytań na które nie ma odpowiedzi. Z perspektywy bankowej wspólna działka oznacza dwójkę kredytobiorców. Nie Twoja działka oznacza, że właściciel również musi być kredytobiorcą.