Wpis z mikrobloga

szukam jakiegoś taniego, naprawdę taniego interkomu. znajomy ma (na sprzedaż za 100) lexin rx6 czy coś takiego, ten na wzór ejleas V6. nie oczekuje wodotrysków. chce się czasem z kimś połączyć (głównie jzdze solo), włączyć sobie nawigację czy puścić jakaś muzę w tle. warte to tej 100 czy odpuścić? docelowy interkom planuje kupić za rok

#motocykle
  • 18
@zielony_goblin Ejeas, FreedConn, cokolwiek. Nie połączysz się i tak z nikim, kto nie ma takiego interkomu, jak ty. Czasem, niektóre chinczyki różnych firm łączą się ze sobą, ale to rzadkość. O połączeniu z Cardo, czy Sena zapomnij.
@zielony_goblin: jak coś to istnieje megatani Maxto M1, ale jest dedykowany dla plecaka, zasięg między moto to jakieś 100-200 metrów będzie - różowa finalnie wymieniła na "normalny" bo ciągle nas rozłączało
@Zielony34: Jest to bzdura, bo ja mam 2x Fredconn T-Max V4 których używałem z moim plecaczkiem, ostatnio zmieniłem kask i kupiłem sobie do niego Sene (smart HJC) i bez problemu się łączy z chińczykami przez universal intercom, zero problemów.
@tagan: Zdarza się i tak, ale większość się nie łączy i bezpieczniej jest zakładać taki scenariusz. Orientowałem się jak kupowałem swoje FreedConny i wszyscy mi pisali\mówili, żeby na to nie liczyć. W tym roku będę się próbował połączyć z Cardo kumpla.

Mam T-COM VB V3
@oreze: @zicher @Zielony34 @11mariom @tagan @aso824 czyli interkomy poniżej x kwoty (te chińskie) to raczej loteria, tak? Raz to dziala, a raz nie i nara, dobrze mówię? Ja w sumie nie szukam interkomu interkomem, ale bardziej coś na zasadzie zestawu słuchawkowego by puścić muzykę, mapy, yanosika + móc odbierac połączenia bo czasem ktoś do mnie dzwoni, a aj sie dowiaduje o tym po 2h na postoju. moge uzywac słuchawek bezprzewodowych, ale
@zielony_goblin: Ja nie miałem nigdy problemu żeby się połączyć przez bluetooth ani z chińczykami ani z markowymi. Nie było tego dużo, sam korzystałem tylko z Fredconnów i Seny ale przy łączeniu ze znajomymi którzy mieli inne marki też nie było większych problemów, nie wiem skąd ten wnioski o loterii się pojawiają.
@tagan: myśle nad Freedconn L1M czyli zwykły zestaw słuchawkowy, kosztuje to grosze (używany na OLX), a chyba mi wystaczy. Połącze sie z telefonem, odbiore połączenie, włącze mapy/janosika czy zadzwonie do kumpla na discordzie w czsie jazdy i można gadać
czy zadzwonie do kumpla na discordzie w czsie jazdy i można gadać


@zielony_goblin: no ja tak robiłem jak różowa miała Maxto M1 ale wystarczyła dziura w zasięgu i dupa, a sam interkom tego typu (wyglada tak samo jak ten Freedconn L1M) ma bardzo niski zasięg; finalnie wygodniej było jednak mieć normalny interkom, ale z rok tak cisnęliśmy
@aso824: znaczy sie obecnie dla mnie dźwięki telefonu (muzyka, mapy, yanosik) oraz odbiernie połąłczeń > łączenie z resztą. Bo wiecej jeżdze sam niz z kimś, a jak jezdze to z kumplem, z grupą raz na x czasu. Powinno być OK. Normalne interkomy kupie za rok jak zrobię A i bede mógł jeździć z różową. Teraz jeszcze na 125cc to #!$%@? nie jazda :D
@aso824: mnie ta 125cc już męczy, nie mówię tutaj by #!$%@? 2 paki, ale ma strasznie małą wagę i na trasie byle wiatr i robi się dziwnie, do tego raz poleci te 100, a raz 90 bo wieje, dużo mieszania biegami bo rusze i zaraz trzeba wbić 3 lub 4 (mam mniejsza zębatkę i krótkie biegi), fajne to na początek, ale już wiem, że poluje na coś większego :D aczkowiek sie
@zielony_goblin: no fakt, ja Shadówką latałem właśnie to nie narzekałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) fakt faktem teraz na cięższym to wiatr z boku mi zupełnie nie robi i biegi elastyczniejsze, już zapomniałem najwidoczniej jak to było :D
@aso824 no ja akurat od dziecka wolałem Moto od samochodów, ale nigdy nie było miejsca, kasy, warunków itd. kupiłem 125cc z myślą 2 może 3 sezony, a wyjdzie pewnie jeden :D no teraz przed 500/600 trochę fundusze mnie blokują ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja zdecydowany jestem, ale mój portfel nie xd