Wpis z mikrobloga

Czesc,

Planuje wypozyczyc auto w maju na 2 tygodnie wakacji na Krecie (lotnisko Chania). Czy ktos doswiadczony podpowie na co zwrocic uwage? Nie wypozyczalem wczesniej auta. Wedlug stron w internecie takie male autko wychodzi tylko ok. 700zl na 2 tygodnie? Czy to ma sens? Ewentualnie jaki jest tutaj kruczek na ktory warto zwrocic uwage?

https://www.discovercars.com/pl/search/11d82e3a-ccac-4c4e-b170-c2ca8c322029

Uwagi / podpowiedzi mile widziane

#wypozyczalniasamochodow #wynajemsamochodu #kreta #grecja
  • 5
@zalmicie: Jeśli chcesz jechac w maju i brać auto, to licz się z tym, że cena sie moze zmienic bo : 1) cena euro do pln 2) w zaleznosci od popytu na samochody moze sie cena zmienic.
Nie jestem pewny co do lotniska i wypozyczalni u nich, ale lokalne wypozyczalnie moga takie cos robic, powiedza ci ze maja 1 samochod i cena jest taka i tak

W grecji mozna sie targowac
@zalmicie: Pamiętaj o prawdzie życiowej: wypożyczający samochody dzielą się na tych, którzy biorą dodatkowe, pełne ubezpieczenie i na tych, którzy dopiero będą je brali po tym jak się przejadą na swojej oszczędności. :) Więc to będzie dodatkowy koszt.

Jeśli bierzesz takie pełne ubezpieczenie (hasło-klucz: zero-excess) w wypożyczalni, a nie na własną rękę poza nią, to wtedy często nawet przy zwrocie samochodu nikt go nie ogląda. W innym wypadku mogą się
@zalmicie: może tez sprawdź lokalne firmy. Pamietam ze na kanarach brałem w Cicar i w dupie mieli uszkodzenia, do tego tani byli. Jeśli chodzi o duże firmy to poszukaj w jakichś wyszukiwarkach czy nie ma promocji np w niskiej cenie razem z zero excess. Pamietam ze nie musiałem im kaucji dawać. Mimo wszystko zawsze przed odjechaniem rób zdjęcia uszkodzeń oraz ogólnie całego samochodu. Często wypożyczałem samochody i nie raz większe firmy