Wpis z mikrobloga

#komputery

Czołem, nietypowe pytanie o udostępnianie sieci po kablu ethernet.

Mam komputer ciągnący internet po wifi, a mam też stare urządzenie, które musi iść koniecznie po kablu. Czy mogę z mojego peceta zrobić router kablowy? W win11 znalazłem możliwość zrobienia jedynie hotspotu po wifi i BT. Potrzebna mi zapewne jakaś dodatkowa aplikacja.

Model MOBO: GIGABYTE X570 AORUS Master

Z góry dzięki za poświęcony czas i wartościowe komentarze.

PS: Tak, chodzi o podłączenie pierwszego XBOX-a pod insignie, gdzie w pokoju mam jedynie internet bezprzewodowy.
  • 8
@Matiszka: w ogóle na przyszłość jakbyś coś potrzebował to wpisujesz to po angielsku w google. Ja też nie znam angielskiego. Używam translatora
Za każdym razem jak nie spróbujesz ginie jedno dziecko
@bezbeczki: najwyżej poczekam kilka miesięcy aż się przeprowadzę i wtedy będę miał osobny router i podłączę bezpośrednio pod niego. Teraz nie mam takiej opcji a granie w starsze tytuły na ożywionym live strasznie mnie kusi.
@Matiszka: wystarczy stary router TP-Link wr841n (20pln-allegro) żeby stworzyć bridge, mają już funkcję repeatera. Ty się przeprowadzasz. No to i tak musisz jakiś router kupić. Kup więc taki z którego skorzystasz na nowym mieszkaniu, a przy okazji pograsz już teraz.
Praktycznie każdy współczesny router ma funkcję bycia repeaterem, ten TP-Link to jeden z pierwszych jakbyś nie miał innej koncepcji - żaden koszt, a może się kiedyś przydać.