Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem zachwytów nad ubuntu. Zainstalowałem testowo kubuntu na drugim dysku. To lata świetlne za wszystkim jest. Managery pakietów wyglądają jak napisane przez kogoś, kto właśnie ukończył jakiś bootcamp w Bombaju albo Dehli. Zero funkcjonalności, w muon wyszukiwanie niby działa, z naciskiem na niby. Zero przejrzystości. Brakuje komponentów w repozytoriach.

#linux #kubuntu
  • 6
  • 0
@rtp_diov: zainstalowałem testowo. Wiele rzeczy jest teraz robionych pod ubuntu. Ale chyba pora na Fedora, Suse. Mageia ma sporo opóźnień w paczkach, wersja 9 beta 1 jest nieużywalna. Po instalacji poprawek wykrzacza się na całego.
Kiedyś były w zasadzie 3 dystrybucje i było dobrze slackware, debian i redhat. Teraz namnożyło się sporo zbędnego zamieszania.
a z czego mam korzystać jak używam qt creator?


@Rasteris: Mam ten sam problem. Jak chcę pooglądać coś na VLC to muszę instalować Kubuntu, a jak chcę przeglądać internet to muszę robić reinstall i wgrać Ubuntu, by odpalić Firefoksa. 2/10, nie polecam
  • 0
@rtp_diov: właśnie instaluję Fedora workstation. Zobaczę jak będzie. Ale jak przeglądałem paczki oprogramowania to wyglada to calkiem dobrze, lepiej niż ubuntu. Tyle, że w live interfejs odstrasza początkujących.