Wpis z mikrobloga

Mam pytanko co bardziej się opłaca umowa zlecenie czy jednak umowa o pracę? A może JDG?
Jestem osobą młodą, do 26 r.ż mam jeszcze parę lat więc nie odprowadzam prawie nic z podatków w dodatku planuje jeszcze studia zaocznie, plus nadal mam status studenta.
Mam do wyboru umowę o pracę na pełen etat za 6300 na rękę albo zlecenie gdzie jednak tych godzin mogę sobie wziąć w razie potrzeby więcej, nawet 240h a wtedy już się robią ładne pieniądze. Chyba że JDG bardziej się opłaca? Jak ktoś jest w temacie działalności gospodarczej to proszę o pomoc ;v
Dodam że praca w służbie zdrowia jeżeli ma to znacznie.
#pytanie #praca #zatrudnienie #jdg #sluzbazdrowia
  • 6
@UrQueen21: Może i nie znam się zbyt mocno, ale JDG przy takich pieniądzach to na pewno najgorsza opcja. Musisz pamiętać, że przy umowie zlecenie nie masz urlopu oraz w przypadku choroby nie dostajesz tego 80% wynagrodzenia. Dodatkowo nie płacisz zusu i nie wlicza się praca na UZ do stażu pracy, więc jak potem pójdziesz na UoP to dalej będziesz mieć 20 dni urlopu zamiast 26. O ile się orientuję to nie
  • 0
@cptKaladin: Bardzo ci dziękuje za rzeczową odpowiedź i kilka celnych uwag.
Napiszę ci że mimo wszystko myślę też nad JDG, czytałam trochę o małym Zusie, bez zwrotnej pożyczce na działalność oraz znajomy ratownik też mnie na to namawia bo niby lepiej.
Księgowe teraz też nie są jakieś drogie, dodatkowo mogę negocjować większą stawkę godzinową na JDG z przychodnią.