Wpis z mikrobloga

wyjaśni mi ktoś ta aferę z Dzikim, bo nie bardzo rozumiem? Przesłuchałem z ciekawości ten wywiad i jeśli uchodźcy jeżdżą sobie na Ukrainę i z powrotem to chyba oczywiste, ze jakis % wykorzystuje ten socjal i to jest problem. Przyjeżdżasz do PL. bierzesz socjal, darmowe NFZ i se żyjesz na koszt polskiego podatnika.
Przeczytałem niżej kilka postów i większość wykopkow czepia się wypowiedzi o jeżdżeniu w ta i z powrotem i jeśli by o tym tylko mówił Dziki to ok, ale tu chodzi o socjale, które pobierają. Wali cherry-pickingiem mocnym przez kilku wykopkow, a reszta jak mantrę powtarza.

#dzikitrener
  • 4
@C12H16N2: w sumie z ciekawości sprawdziłem i rozróżnia obie grupy. Osoby, które straciły wszystko i osoby, które wykorzystują system. Tzn nie zmienia to faktu, ze jego wypowiedz może być odbierana negatywnie do całego narodu co widać po komentarzach na YT. Ale tez nie jest bez prawdy. Powinnismy pomagać ludziom co potrzebują pomocy, a reszta albo zostaną i pracuja na normalnych warunkach albo zabieramy status uchodźcy