Wpis z mikrobloga

#bojowkawindowsphone #android #boldupy #oswiadczenie

Pytanie do bojowki windows phona - czy jak kupujecie laptopa za 1000 zl to tez narzekacie i macie ból dupy, że najnowszy Crysis, Wam nie działa?

Zastanawia mnie to wylewanie żalu na Androida jak to się tnie i wgl... Jak kupujesz telefon za 800 zł to nie wymagaj, że ma robić to samo co ten za 2000. Android za 800 zł, baa nawet za 600 może chodzić dużo szybciej niz przykładowa Nokia 620 - warunekiem jest że bedziemy chcieli te same opcje co w noki 620 ( czyli tylko pisanie sms i odberanie rozmów xD no i czasem facebook :P )
  • 30
@krisip: nie, moja wypowiedz dązy do tego ze na telefon musimy patrzec jak na komputery stacjonarne. Nawet powoli system operacyjny w tel nie bedzie wazny, bo sami bedziemy go wybierac. A wylewać pomyje na Androida tylko dlatego, że mamy telefon o słabych parametrach i coś na nie działa, uważam za mało obiektywne
@sszpila: jaki deblny agrument... po co przepłacać jak lumia 520 za 400 zł chodzi o wiele szybciej i stabilniej, nie każdego stać na telefon za 1000zł, a za mniej niż połowę z tego może się nie obawiać o zacięcia czy problemy z telefonem.
@krisip: zgodzę się z tobą, ale tylko dlatego, że nikt ich nie optymalizuje - sam możesz wrzucić sobie launcher o wygladzie WP, usunąc niepotrzebne aplikacje i wynik będzie już bardzo podobny. I nie chodzi mi o tym wpisie co jest lepsze, a spojrzenie z innej strony na to. Na klasyfikację telefonów ze względu na podzespoły. I myślę, że w niedługim czasie, sami będziemy instalować wybrany przez nas OS, tak jak teraz
@sszpila: ale wp nie trzeba optymalizowac by dzialal plynnie a nie kazdy umie to zrobic. Ja wiem ze na andrucie mozna wiele kombinowac, nie musisz mi tego uswiadamiac bom poweruserem androida był i pewnie nie jeden tutaj androidziarz uzywa romu z moimi modyfikacjami ;)
@sszpila: wiesz też mam taki ból dupy bo mialam smartfona za 300 stowki i do rozmów, sms, sluchania muzyki, facebooka i nawet do czytania e-booków się swietnie nadawał i prostych gierek. Teraz mam za 800 zł Acera i jest swietny do wszystkiego gry wymagajace, długo bateria na nawigacji i mialam okazję bawić sie Nexusem 4 i pod żadnym wzgledem mu nic nie odstaje. Ba nawet moj syn ma Goclovera Quantum 4
@dlaczegoale: nexusy4i 5! milestony123, sgsy3i4 niektore takze na wielu roznych romach do testow i nadal moj wp lumia920 dziala plynniej niz one.

ALE

wiem ze kupa ludzi kupuje jakies galaxy ace czy galaxy mini za kilkaset zlotych i w tym przedziale cenowym wp juz calkowicie deklasuje androida bo na highendzie android chodzi znosnie ale potrafi przymulic. Ja myslalem ze mam szybki telefon i on zapier.ala dopoki nie mialem WP dlatego jak
@krisip: i widzisz a ty nadal #tylkowindowsphone albo #tylkoandroid , tu chodzi o cene telefonów do podzespołów jakie oferują, jak kupujesz PC to też wypisujesz, że twój Windows 7 czy tam 8 chodzi lepiej od np.Ubuntu? Myślę, że nie. Częsci jakie wrzucają do telefonów Nokii, powiedzmy sobie szczerze nie są warte swojej ceny
@sszpila: Czesci jakie wrzucaja do nokii nie sa warte swojej ceny? Nie są, owszem. Tak samo czesci w androidach nie sa warte ceny ale nie za czesci placimy ale tez za ROZWIAZANIE, ktore dziala dobrze albo nie. A tutaj w samsungu na androidzie masz skrzypienie i mulenie w kolko na highendzie nawet i to tezdopiero nie jest warte tej ceny jaka sobie samsung wola za mulacy telefon czyli slabe ROZWIAZANIE... ;)
@Grzesio87: ja tam nie wiem, np. HTC One jest bardzo solidnie wykonany, cieniutki i wokonany z aluminium o bardzo ładnym wyglądzie, a dla porównania cała seria Lumi to tylko plastik