Wpis z mikrobloga

Kim jestem?

- Uważam, że Putin to potwór i zbrodniarz wojenny
- Potępiam agresję Rosji na Ukrainę
- Kibicuje Ukrainie w wojnie i popieram pomoc militarną dla Ukrainy
- Potępiam rosyjskie zbrodnie wojenne

Ale jednocześnie:
- Potępiam też ukraińskie zbrodnie wojenne
- Jestem przeciwko propagowaniu symboli UPA w Polsce (co ma miejsce na manifestacjach proukraińskich np w Krakowie kilka tyg temu)
- Uważam, że wskazane byłoby uregulowanie przeszłości polsko-Ukraińskiej dalszej (Wołyń) oraz bliższej (Przewodów). Np. fajnie by bylo jakby Zelensky powiedział "Jest mi przykro z powodu wypadku w Przewodowie"
- Dostrzegam negatywne skutki społeczno-gospodarcze napływu Ukraińskich uchodzców i towarów do Polski

Więc onucą chyba nie jestem, bo Rosji w niczym nie popieram.
Ukrofilem też nie, bo nie patrzę na Ukrainę przez różowe Okulary.

Może ja i mi podobni jesteśmy po prostu normalni?

#ukraina #rosja #wojna #polityka #pis
  • 23
usuń to na boga bo drugim zdaniem nasłałeś na siebie zmasowany atak botów ukrofilskich. Zaraz będziesz wyzywany od onuc, opłacanych trolli, psem oficera, dostaniesz bloka, trafisz na czarna listę onuc która będzie wrzucana na główna i jeszcze pożycza ci smierci. Szkoda nerwów, tutaj albo popierasz ukrainę na 100% albo wypad onuco
Dostrzegam negatywne skutki społeczno-gospodarcze napływu Ukraińskich uchodzców i towarów do Polski


@cebularz_szkorbutnikowy: jakie to skutki?

Może ja i mi podobni jesteśmy po prostu normalni?


@cebularz_szkorbutnikowy: stawiając obok siebie zbrodnie wojenne z przed tygodnia i te z przed 80 lat, porównując pełnoskalową inwazję z machaniem czarno-czerwoną szmatą na rynku w Krakowie... nie nie jesteś normalny.
@cebularz_szkorbutnikowy: Każdy normalny człowiek wie, że temat Wołynia, tragedii sprzed 80 lat, tak jak temat uchodźców, czy konkurencji jest intensywnie wykorzystywany przez ruską propagandę i wie, że tematy nie potrzebują emocji a rozmów fachowców i specjalistów.
Podgrzewanie emocji służy tylko i wyłącznie ruskiej propagandzie. Choć trochę też skrajnym nacjonalistom którzy mentalnie nie wiele różnią się od UPA, zarówno w Polsce jak Ukrainie(skrajniacy są wszędzie). Mamy silne poszlaki, że rosyjska machina propagandowa
@cebularz_szkorbutnikowy
- potępiam Hitlera
- uznaje NSDAP za organizacje zbrodniczą
- jestem przeciw mordowaniu żydów

Ale jednocześnie:
- jestem przeciw łamaniu praw Niemców w II RP
- potępiam spalenie radiostacji w Gliwicach
- jestem przeciw chuligańskim działanion sanacji i eskalacyjnym sojuszom z Francją i Wielką Brytanią
- uważam że blokowanie korytarza pomorskiego jest skandaliczne

Może ja i mi podobni jesteśmy po prostu normalni?
Kim jestem?


@cebularz_szkorbutnikowy: To zależy od proporcji. Jeżeli spamujesz wpisami o Wołyniu przy każdej okazji i nawet bez niej to nie róznisz sie od onuc niezależnie od pogladów.
Pisanie o Wołyniu przez miesiace i doszukiwanie sie flagi UPA na stopklatkach widzianych przez kilka sekund na filmiku to nie jest normalne zachowanie, a tak niektórzy dziąłaja. W obecnej sytuacji geoplitycznej to praca propagandowa a nie jakieś szczere checi propagowania prawdy o Wołyniu.-
Jakie negatywne GOSPODARCZE skutki napływu uchodźców dostrzegasz? Odpowiedz.


@dedler123: Napisałem o napływie uchodzców I TOWARÓW. Negatywnym gospodarczym skutkiem napływu pszenicy do polski jest spadek cen dla polskich rolników - przykład. Proszę o dokładne czytanie ze zrozumieniem.

A ponadto większosć uchodzców to kobiety i dzieci które będą prawdopodobnie więcej na ten moment kosztowały niż dodadzą polskiej gospodarce więc tutaj też nie będzie to zbyt korzystne.
Kolejna sprawa to ludzie którzy się zarejestrowali
Jakie negatywne GOSPODARCZE skutki napływu uchodźców dostrzegasz? Odpowiedz.


@dedler123: orlen podniósł ceny paliwa żeby ukraińcy zobaczyli jacy jesteśmy bogaci i nas stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jakie to skutki?


@podjad3k: odpisałem wyżej.

Ironią losu jest to że polska gospodarka trzyma się aktualnie na ukraińcach. Tutaj nie ma komu pracować i płacić podatków, gdyby nie oni to bylibyśmy w czarnej dupie.


@dedler123: Masz jakieś dane na ten temat? Wątpie. Ukraińcy wykonują w Polsce proste prace, mało zarabiają, procentowo wcale nie ma ich tak dużo, często pracują na czarno. Jestem bardzo daleki od uwierzenia w stwierdzenie, ze nasza
Negatywnym gospodarczym skutkiem napływu pszenicy do polski jest spadek cen dla polskich rolników


@cebularz_szkorbutnikowy: rolnicy zarobili na zbożu lepiej niz rok temu. Im sie krzywda nie dzieje. Oni protestują bo mogli zarobić JESZCZE WIĘCEJ. Z jednej strony żal ci rolników ale pomijasz fakt że straciłaby na tym cała reszta konsumentów bo chleb byłby jeszcze droższy. Z tego co wiem napływ uchodzców sprawił że mamy wiekszy wpływy do budżetu z ich pracy
stawiając obok siebie zbrodnie wojenne z przed tygodnia i te z przed 80 lat, porównując pełnoskalową inwazję z machaniem czarno-czerwoną szmatą na rynku w Krakowie


@podjad3k: Rosja robi dużo gorsze rzeczy niż Ukraina. To że pisze o tym w jednym poście nie sprawia, że stawiam miedzy nimi znak rownosci. Ale to ze Rosja jest zbrodniczym krajem to nie znaczy, ze nagle mam zaczac kochac Ukraine i udawać ślepotę na wszystkie zaszłości
Pisanie o Wołyniu przez miesiace i doszukiwanie sie flagi UPA na stopklatkach widzianych przez kilka sekund na filmiku to nie jest normalne zachowanie, a tak niektórzy dziąłaja.


@szurszur: Ja więcej pisze negatywów o Rosji niz o Ukrainie. Analogicznie jakby Niemcy stali sie ofiara jakiegos ataku obecnie, i z tego powodu zaczeli by paradowac po polskich ulicach ze swastykami i by czcili hitlera to uwierz mi ze rowniez by mi sie to
@cebularz_szkorbutnikowy:

A ponadto większosć uchodzców to kobiety i dzieci które będą prawdopodobnie więcej na ten moment kosztowały niż dodadzą polskiej gospodarce


Napływ dzieci i kobiet do starzejącego się społeczeństwa, które ma gigantyczny problem z demografią z pewnością zaszkodzi naszej gospodarce xD

Ukraińcy nie wykonują tylko prostych prac, w każdym mieście sporo biznesów trzyma się na Ukraińcach. Mieszkasz na wsi?

Są dane, które pokazują że Polska więcej zarobiła z podatków Ukraińcôw niż
rolnicy zarobili na zbożu lepiej niz rok temu. Im sie krzywda nie dzieje.


@WiesniakzPowolania: Bzdury i kłamstwa . https://www.agrolok.pl/notowania/notowania-cen-pszenicy.htm

Rok temu w kwietniu cena pszenicy była ok 1600zł za tonę, dziś to około 1000.

bo chleb byłby jeszcze droższy


@WiesniakzPowolania: Ale z ziaren spełniających standardy UE a nie z takich, którego niemcy nie wpuscili do swojego kraju.

Z tego co wiem napływ uchodzców sprawił że mamy wiekszy wpływy do budżetu
Napływ dzieci i kobiet do starzejącego się społeczeństwa, które ma gigantyczny problem z demografią z pewnością zaszkodzi naszej gospodarce xD


@dedler123: Dobra ja z Tobą nie rozmawiam. Napisałem wyraźnie znów NA TEN MOMENT, ale ty nie umiesz czytać i odnosisz sie tak naprawde do czegos innego co ja pisze.

Są dane, które pokazują że Polska więcej zarobiła z podatków Ukraińcôw niż wydała na ich utrzymanie.


@dedler123: Tak są, uwzgledniajace np
@cebularz_szkorbutnikowy: no ale jakie to ma znaczenie że brane pod uwagę są poprzednie lata, skoro napływ tych uchodźców zwiastuje tylko to że w następnych latach zarobimy na nich jeszcze więcej? Bo prawo działa tak że te matki muszą znaleźć tu pracę bo wsparcie miały tymczasowe, a te dzieci za pare lat dorosną. Po drugie Ukraińcy to nie uchodźcy z Afryki na socjalu, tylko pracowity naród.